У Пирогові святкували Різдво за давніми українськими традиціями [відео]

  Святкували Різдво за давніми українськими традиціями у музеї під відкритим небом у Пирогові. Розважали гостей вертепами, танцями і піснями. А на десерт організатори свята запропонували гостям старовинні українські забавки - санчата та фуркало. І хоч більшість дерев`яний акракціон бачила уперше, пропозицію прокатитися приймали залюбки. Охочим навіть довелося шикуватися у чергу.

  Після святкової різдвяної літургії, незаміжні дівчата разом із молодшими братами та сестрами йдуть по домівках. Колядки виконують лише старовинні, кажуть, передані від прабабусь.

  Мороз колядникам не перешкода. На учасниці фольклорного гурту - давній одяг. Тоді шили на совість, розказує дівчина, у такому вбранні навіть  лютого морозу не відчуваєш.

  Аліна Пильник, учасниця фольклорного гурту: "Одяг на мені дуже старовинний. Ну ось ця юбка 1834, але вона у доброну стані. Ось це (показує на тулуб)  також назівається юбка, вона якого року не скажу, але тесь початку XIX століття. Дуже тепло, особливо валянки".

  До свята готувалися заздалегідь. Хлопці майстрували зірку, дівчата - різдвяні іграшки. Символ Різдва -янгола, за традицією робили із підручних матеріалів - клаптика білої тканини та ниток. Хіба що каркас виготовили не із плетеної соломи, як раніше, а з пластикової пляшки.

  Поспівали, потанцювали, можна і відпочити. Окрім звичних санчат, гостям свята запропонували і мало відомий сучасним українцям атракціон - фуркало. 

  Фуркало - суто різдвяна забавка, розповідають знавці народних традицій. Атракціон символізує річний цикл.

  Олександр Босий, завідуючий відділу  народного мистецтва Музею архітектури і побуту: "Це XIX  століття забава, коли хлопці крутили дівчат,  катали дівчат, а вони мали утриматися. Це була гарна прикмета на наступний рік".

  Охочих випробувати долю виявилося чимало. Зимові розваги у Пироговому триватимуть аж до Водохреща.

  Євгенія Моторевська, Олександр Котельников, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Як святкують різдво у Львові [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  На пошті США знайшли вибухонебезпечний лист
  Теги: