Борис Тізенгаузен
Борис Тізенгаузен Радіо Свобода

Як скандал із нардепом Юрченком вплине на позиції "слуг" перед виборами – Тізенгаузен

Читайте по-русски
На думку експерта, ця ситуація могла би піти на користь рейтингу провладної партії, якби не один нюанс

Корупційний скандал із нардепом від "Слуги народу" Олександром Юрченком абсолютно анульовує тезу про "нові обличчя, що не будуть красти, як старі". Так вважає експерт з управління репутацією Борис Тізенгаузен. Про це він сказав в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі".

"Це ж не морально-етичний скандал, коли хтось викликав повій у Верховній Раді – це корупційний скандал. Це набагато жорсткіше", – вважає Тізенгаузен.

Як зазначає експерт, у ситуації з Юрченком все залежить від реакції влади: якщо буде доведено судом, що Юрченко винен, і він сяде, то тоді це може Зеленському та "Слузі народу" навіть додати рейтингу, бо вони покажуть, що закон один для всіх.

"Але до місцевих виборів вони це зробити не встигнуть, тому такі скандали дійсно "підточують" репутацію "слуг", – зауважив експерт.

"На місцевих виборах дещо інша специфіка: там обирають своїх місцевих, кого можна "помацати руками", з ким можна зустрітися на вулиці і кого добре знають. Виборець хоче дуже простих речей – він хоче освітлених вулиць, хороших доріг, безпеку в своєму місті чи селі, щоб була робота – це прості базові соціальні речі", – вважає Тізенгаузен.

За словами експерта, в багатьох невеликих містах типовою є ситуація, коли два клани ведуть своїх політиків, і перемагає то один, то інший. І якщо на парламентських виборах кандидати від "Слуги народу" могли претендувати на перемогу в таких містах завдяки лише партійному бренду, то на місцевих виборах такий сценарій буде неможливим.

"Зараз вже не пройде така ситуація, як "я від "Слуги народу", неважливо, як мене звати, мене все одно виберуть". Вже ця історія на місцевих виборах взагалі не працюватиме – враховуючи соціологію, яка є у мене, в "Слуги народу" по областях в середньому лише близько 15% підтримки", – резюмував Тізенгаузен.

Нагадаємо, як з'ясували детективи НАБУ, нардеп від "Слуги народу" Олександр Юрченко вимагав через свого помічника кошти, за які в подальшому мав підкупити колег із парламенту для внесення необхідних поправок до законопроєкту щодо перероблення твердих побутових відходів. І надалі, буцімто, витратити ще 200 тисяч доларів на підкуп нардепів.

Попередній матеріал
"Договорняки" між "слугами" й ОПЗЖ свідчать про згортання євроінтеграції України – Турчинов
Наступний матеріал
"Бл*дь, у цій машині неможливо їздити! Це п*здець!" – Пальчевський показав "майстер-клас" спілкування з виборцями
Loading...