радіо крим реалії 5.ua

Як пережити зачистку інфопростору: "найбільш кримське радіо у світі" святкує річницю в ефірі

На початку роботи радіостанції кримська окупаційна влада намагалася глушити сигнал

Радіо "Крим. Реалії" святкує рік в ефірі. За цей час ведучі провели 578 ефірів наживо. Проект - це альтернативне джерело інформації для мешканців окупованого півострова та материкової України про Крим.

Як відомо, тут обговорюють події в анексованому Криму та інформують про новини на півострові щобудня - вранці та ввечері.

"Сьогодні День народження відзначає радіо "Крим.Реалії" – найбільш кримське радіо у світі", - каже ведучий та журналіст Сергій Мокрушин.

Тема святкового випуску - медіапростір, робота журналістів на окупованому півострові. Рік тому цей медіаресурс заснували вихідці з Криму, щоб мати можливість працювати вільно. Сам Сергій Мокрушин виїхав з окупованого півострова торік, після хвилі обшуків у його колег.

"У нас миттєво був зачищений інформаційний простір. Радіо "Крим.Реалії" було створено рік тому. Тоді ми зрозуміли, що можемо мовити на Крим за допомогою середніх хвиль, якими у свій час здійснювалося мовлення "Радіо Свобода"…Ми розуміємо, що в нашому інформаційному контенті слухачі частіше впізнають власне життя, ніж у тому контенті, який подають кримські засоби масової інформації, які зараз перебувають у Криму та підконтрольні кремлівській владі", - пояснює Мокрушин.

Зазначимо, що всі охочі можуть додзвонитися у прямий ефір. Для мешканців Криму це безплатно. В ефірі лунають різні думки, однак телефонувати в прямий ефір нікому не заборониш.

Як заявила продюсер Катерина Некреча, на початку роботи радіостанції кримська окупаційна влада намагалася глушити сигнал. Утім, нині ситуація дещо поліпшилася.

"Радіо "Крим. Реалії" - це назва вже для повноцінної радіостанції, там де є 24 години на добу мовлення. Це наша мета з самого початку створення проекту", - каже продюсерка.

Крім новин та розмовних студій, в ефір виходять три авторські програми. Щосуботи кримські журналісти обговорюють тему тижня та розповідають факти з історії півострова.

Ксенія Дворнікова, Влад Каретник, "5 канал"

Попередній матеріал
Стало відомо, де саме в Києві відбуватиметься відкриття Євробачення-2017
Наступний матеріал
Експерт: Злочинність – це проблема не лише поліції

Російський письменник: Крим РФ не переварить, Україну не переможе

Freedom House: Організовані Росією "вибори" – це фарс ціною прав людини і демократії в Криму

Генасамблея ООН: Україна ініціює розгляд нової резолюції щодо прав людини в Криму – постпред

Окупований Крим залишився без мобільного інтернету, через Путіна