Фото gordonua.com

Російський письменник: Крим РФ не переварить, Україну не переможе

  Войнович підкреслив, що в Росії зараз багато розчарованих

  Російський письменник Володимир Войнович розповів, що війна в Донбасі була влаштована, аби поділити або захопити Україну повністю. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив російський письменник Володимир Войнович.

  Письменник наголосив: "Будь-якій мислячій людині було зрозуміло, що Росія завдає непоправної шкоди не лише Україні, а й самій собі. Зрозуміло було, що Крим вона не переварить, Україну не переможе, моральні, економічні та політичні наслідки можна було передбачити. І деякі люди передбачали, але не сміли заперечити. Коли Путін запросив у Ради Федерації дозвіл використовувати війська за межами країни, не виявилося жодного голосу проти! І в результаті – на Донбасі божевільна бійня, зруйновані будинки, втрачені тисячі життів", – зазначив Войнович. 

  За його словами, війна в Донбасі була влаштована з метою  поділити або захопити Україну повністю. "Думали, що все піде за кримським сценарієм. Російське керівництво наламало багато дров, ситуація стала настільки безнадійною, що це відчувають не тільки такі, скажімо, чутливі люди, як я. Багато в Росії зараз розчаровані", – сказав Войнович. 

  Письменник підкреслив, що офіційна пропаганда говорить про одне, але побутові спостереження – про інше. "Все частіше чути: так віддайте назад Крим українцям, завершіть цю "бузу" в Донбасі, навіщо вона нам?! По свом знайомим суджу. Зустрічаюся з тими, хто перший кричав "Крим наш!", питаю - ну що, Крим ваш? - не хочуть відповідати, опускають голову", – розповідає Войнович. 

  Він також висловив свою думку про те, чому на Донбасі досі триває війна. "Можливо, зараз Путіну хочеться, щоб Донецьк з Луганськом залишилися раною, яка заважала б Україні рухатися далі. Він не може допустити успішного розвитку подій в Україні – надто спокусливий був би цей приклад для Росії! Тому війна триває. Російські військові, як і раніше, знаходяться на цій території, як і раніше гинуть люди, зокрема мирні громадяни. Знаєте, якщо зараз там, у зоні АТО, провели б нормальний референдум, не під дулами автоматів, а нормальний, і запитали б людей, що вони вважають за краще – продовжувати війну за так звану незалежність або повернутися в Україну, думаю, результат був би однозначним", – зазначив Войнович. 

  Як повідомляв 5.ua, 30 травня 2016 року колишній головний редактор "Дождя" назвав три сценарії зміни влади в РФ

  Попередній матеріал
  ООН призупиняє відправку всіх гуманітарних вантажів до Сирії після російського бомбардування
  Наступний матеріал
  ДСНС попереджає про перші заморозки в Україні
  Loading...

  Брифінг голови Меджлісу Рефата Чубарова та координатора акції "Громадська блокада Криму" Ленура Іслямова - відео

  ЄС не визнає виборів до Держдуми РФ в анексованому Криму – заява

  Франція не визнає вибори до Держдуми РФ в окупованому Криму

  Freedom House: Організовані Росією "вибори" – це фарс ціною прав людини і демократії в Криму

  Україна закликає міжнародних партнерів ввести санкції проти учасників так званих виборів у Криму

  5 канал - трансляція наживо