5 канал

Експерт: Злочинність – це проблема не лише поліції

Експерт пропонує грошове відшкодування свідкам, які повідомили про факт вчинення злочину

Таке в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" заявив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.

"Злочинність – це не проблема поліції, у нас хочуть завжди, щоб держава була винна за рівень злочинності, але поліція багато чого може зробити. Наприклад, якщо говорити про дуже децентралізовані країни, як сполучені Штати, то там за питання рівня злочинності відповідає кожен мер міста чи містечка. І він таким чином підбирає шефа поліції або шерифа, щоб протидіяти цьому. Тому, звичайно, потрібно говорити про те, що і суспільство повинно - але знову ж таки держава повинна пропагувати це, щоб громадяни, коли бачать факти злочинів не закривали на це очі, а повідомляли поліцію", - заявив експерт .

За його словами, рекомендація, яка діє в інших країнах, це грошове відшкодування свідкам, які повідомили про факт вчинення злочину. Експерт зазначив, що насправді для цього не потрібно багато грошей, проте таким чином говоримо, що громадяни також відповідальні за безпеку їхнього району.

"У нас склалося так історично – хто винен за злочинність – поліція, президент. Насправді це не так, і успішні суспільства і держави показують, коли співвідповідальний за щось, тоді є більший ефект від цього. Але поліція повинна стати драйвером цих змін, вона потрібна запропонувати якісь нові інструменти суспільству", - додав Банчук.

Попередній матеріал
Як пережити зачистку інфопростору: "найбільш кримське радіо у світі" святкує річницю в ефірі
Наступний матеріал
СБУ викрила мережу інтернет-казино нечуваного масштабу, що не має аналогів в Україні
Теги:
Loading...
Мотивація поліцейських та "закон Савченко": Деканоідзе назвала причини зростання злочинності

Мотивація поліцейських та "закон Савченко": Деканоідзе назвала причини зростання злочинності

Успіхи кіберполіції: викрито злочинну групу, що виготовляла фальшиві "шенгени" та закордоні паспорти

Успіхи кіберполіції: викрито злочинну групу, що виготовляла фальшиві "шенгени" та закордоні паспорти