Ще 2016 року анонсували, що камери TruCam фіксуватимуть порушення. Зараз треба впевнитися, наскільки справно працює система і чи надходитимуть протоколи до порушників. Що робити, коли водій не погоджується зі штрафами, – пояснив начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві, юрист-експерт Станіслав Куценко в програмі "Час: Online" на "5 каналі".
"Якщо ви на місці хочете розібратися із ситуацією, то ви маєте право у представника національної поліції вимагати фіксування того, що ви порушили швидкість", – сказав Станіслав Куценко.
Юрист додав, що на оскарження протоколу є 10 днів. Причому, якщо ви вирішили надіслати скаргу поштою, то це треба зробити не пізніше закінчення цього терміну. Якщо ви не зафіксуєте відправку вчасно, а наприклад на 11-й день, вона вже не буде зарахована.
"Ви також можете оскаржити дії представника національної поліції. Вам потрібно звертатися або до районного управління поліції, або до міського відділу поліції, і якщо немає ніякої реакції, тоді треба йти до суду", – пояснив Куценко.
Хоча пристрій TruCam дуже точно вимірює швидкість, проте були випадки, коли суд скасовував постанови про накладення адміністративного стягнення, у зв’язку із відсутністю доказів.
Наприклад:
- Постанова Харківського районного суду Харківської області від 18.12.2014;
- Постанова Святошинського районного суду м. Києва від 06.11.2014;
- Постанова Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 06.11.2014.
"Найімовірніше, буде важко довести, що ви не перевищували швидкість, бо за технічними характеристиками це значно досконаліша система для фіксації порушення швидкості. В цьому разі у мене є проста порада: давайте вчитися дотримуватися правил дорожнього руху. Це буде простіше і безпечніше", – зазначив юрист.
Повну версію розмови можна переглянути у відео:
Нагадаємо, нещодавно 5.ua поблікував нові правила паркування, а саме: які штрафи та за що можуть евакуювати авто.
Також дивіться фотогалерею за темою: