5 канал

Примусова евакуація: як Львів справляється з покинутими автівками

Таких автівок у Львові нарахували 67, встановити вдалось власників лише двох машин

Авто, які роками стоять на вулицях міста та заважають руху, почали евакуйовувати у Львові. Таких машин у місті нарахували майже сімдесят. За примусовою евакуацією спостерігала Ірина Саєвич.

У червні цього року в Святошинському районі Києва вибухнув автомобіль. Тоді постраждали четверо дітей.

Відтоді львівські чиновники вирішили взяти на облік покинуті авто на вулицях міста. Одна з машин – старенька "Побєда" стоїть у центрі. Місцеві кажуть, власник живе в сусідньому будинку.

"Вона стояла перед тим там трохи далі, так що то не перший день, вона, напевно, комусь перешкоджає. Та власник напевно повинен пам'ятати, що він покинув ту машину на вулиці, тим паче як їй уже стільки років є", – пригадує львів'янин Ярослав.

Евакуатор чекає на авто, які перешкоджають руху й заважатимуть очищати вулиці від снігу.

Під знаком "зупинка заборонена" "вісімка" стоїть другий рік. Власник – невідомий.

"Згідно з дорожніми номерними знаками, власника такого транспортного засобу немає. Це означає, що ці номера не належать нікому, тобто це були або якісь викрадені номерні знаки, або просто ці номерні знаки вже давно були зняті з обліку в сервісному центрі", – пояснює представник управління безпеки Львова Богдан Мільяр.

Таких автівок у Львові нарахували 67, встановити вдалося власників лише двох машин. Щоб повернути авто після, власникам треба відшкодувати витрати на евакуатор та парковку, а це щонайменше 864 гривні.

"Якщо хтось з'явиться з власників, нехай звертається, будемо у кожному випадку розбиратися, як мінімум відшкодовувати витрати на евакуацію, отримає штраф за порушення благоустрою або порушення правил дорожнього руху, за перешкоджання і тоді будемо вертати машину. Ні, то підуть на утилізацію як безхозне майно", – каже заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

На думку юристів, повністю вирішити проблему таким чином не вдасться. Адже якщо машина припаркована без порушень і має власника – евакуйовувати її не можна. За таких обставин водій має право скаржитися.

"Законодавство врегулювало порядок здачі автомобіля в утилізацію і там чітко сказано, що воно може бути зроблено лише за заявою власника. Між правом на утилізацію цього автомобіля і його порядком та самим механізмом спонукати власника є прірва. Робота може бути тільки через громадян", – пояснює адвокат Олег Мицик.

У міськраді закликають львів'ян повідомляти про автомобілі, покинуті на вулицях міста. Уже надійшло близько 400 звернень.

Ірина Саєвич, Євген Родіон, "5 канал"

Попередній матеріал
"Вони за людей не думають": чому в декількох регіонах досі не увімкнули опалення
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": відомий український кінооператор Сергій Михальчук в ефірі "5 каналу"

Київ скували численні затори: де не проїхати – карта

Спіймали на гарячому: у Києві перехожі затримали грабіжника

Гострий нюх і непідкупність: чому зі США, Європи та Азії приїздять за досвідом в український кінологічний центр

У Таращі діти потрапили до лікарні через витівку підлітка

Лідер організації "Авто Євро Сила" спалив свій Range Rover на знак протесту – відео

Вся Європа відмовляється від авто на дизельних двигунах – що далі