Людмила Денісова
Людмила Денісова 5 канал

"Вжити невідкладних заходів": Денісова звернулась до омбудсмена РФ через погіршення стану здоров'я політв'язнів

  Читайте по-русски
  Омеров та Яніков, які перебувають у СІЗО в анексованому Криму, мають проблеми зі здоров'ям, які потребують негайного хірургічного втручання

  Український омбудсмен Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook повідомила, що стан здоров'я українських політв'язнів Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова і Асана Янікова погіршується, їм потрібна медична допомога.

  "Здоров'я українських політв'язнів – Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова та Асана Янікова – погіршується", – йдеться у тексті повідомлення.

  За її словами Денісової, Гафаров, який утримується у СІЗО № 5 у Ростовській області РФ, перебуває у преддіалізному стані та потребує термінової госпіталізації.

  Газієв, який перебуває у СІЗО № 1 у Ростовській області РФ, має проблеми з кишечником та зубами. Він також потребує термінової госпіталізації.

  Крім того, Омеров та Яніков, які перебувають у СІЗО в анексованому Криму, мають проблеми зі здоров'ям, які потребують негайного хірургічного втручання.

  "Терміново звернулася з відповідним проханням до уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової вжити невідкладних заходів для проведення повного медичного обстеження громадян України, за результатами якого надати відповідну медичну допомогу", – підкреслила Денісова.

  Як повідомляв 5.UA, вироки чотирьом кримським татарам (фігурантам так званої справи "Хізб ут-Тахрір") виніс суд у російському Ростові-на-Дону. Так, Енвера Мамутова засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. А Руслана Абільтарова, Ремзі Меметова і Зеврі Абсеїтова – до 9 років колонії суворого режиму. 

  Нагадаємо, усіх незаконно засуджених кримських татар російські силовики затримали у Бахчисараї 12 травня 2016 року. Їм закидають участь в організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Росії терористичною. Окрім цього, Енвера Мамутова звинувачують ще й у спробі насильницького захоплення влади в Росії і зміні конституційного ладу. Жоден із кримських татар своєї провини не визнає. Кримінальну справу називають сфабрикованою та політично вмотивованою.

  Попередній матеріал
  Корпорація Facebook змінила логотип для своїх програм
  Наступний матеріал
  Станцію "Майдан Незалежності" та "Палац спорту" відкрили для пасажирів (оновлено)
  Loading...

  Бранець Кремля Олександр Шумков оголосив голодування – Денісова

  Денісова вимагає від Москалькової дати інформацію, де перебувають "українські диверсанти"

  Омбудсмен заявила про збільшення випадків ворожнечі до українців у Польщі

  54-х в'язнів забрали з ОРДЛО для відбування покарання на підконтрольній Києву території

  Ще один обмін полоненими може відбутися до кінця року – Денісова

  Денісова підтвердила, що Україна веде переговори стосовно подальшого обміну полоненими