зброя ООС
зброя ООС 5 канал

"Видимість – 50 метрів": як армійці в умовах щоденного туману тримають оборону біля Горлівки – репортаж

Читайте по-русски
Окупанти застосовують будь-які хитрощі, аби завдати українським армійцям максимальної шкоди

Українські позиції на підступах до окупованої Горлівки. Хаотична стрілянина з боку ворога тут майже не вщухає. Бойовики в такий спосіб нагадують про себе.

"Працює їхній КПВТ, Скеля працює. Ну, і теж ПКМи в основному, так дражнять", – каже армієць "Француз".

"Ворог застосував проти нас калібр 12,7. У них, в основному, на озброєнні НСВТ. І він ввечері, у вечірній час обстріляв наші позиції", зазначає боєць Віталій.

На простріли з боку російсько-окупаційних військ та провокативну стрілянину піхотинці майже не зважають, якщо вона не переростає в прицільний шквальний вогонь.

"Вони нас виманювали на перестрілку. Він тривав десь приблизно час, це точно. Пів години ми терпіли, поки вже терпець нам не увірвався", зауважив вояка.

Чужинці виманюють піхотинців на вогонь у відповідь, щоби визначити місця розташування армійців. Потім окупанти передають ці координати своїм снайперам, які активно працюють на цій ділянці фронту.

"Виявити вогневу точку, де працює великокаліберний кулемет, щоб потім приїхала снайперська група і просто почала працювати, або очікувала б, коли почне працювати звідти вогневий засіб", – пояснює Віталій.

Роботу ворожих снайперів піхотинці відчувають щоразу, тільки-но зав'язується бій. Ті починають бити під прикриттям іншої стрілецької зброї.

"Снайпери б’ють прицільно по наших позиціях, у бійниці", – переконує військовослужбовець.

Окупанти застосовують будь-які хитрощі, аби завдати українським армійцям максимальної шкоди. Самі просять про кількаденний режим тиші, пояснюючи його ремонтом електромережі, і самі ж його порушують.

"Згідно з тим, як вони запитують перемир'я, для відновлення електропередач у цьому районі. Поки день, намагаються сидіти тихо, як тільки ремонтні роботи закінчуються, починається стрілянина", – запевняє "Француз".

Через щоденні густі тумани піхотинці посилено пильнують. Використовують всі наявні прилади спостереження, але кажуть, найбільше покладаються на слух.

"Видимість 50 метрів. Далі нічого не видно. Тут у будь-який час може підійти ворог і напасти. – Тобто ви постійно насторожі? – Так", – каже армієць Євген.

"Вони бояться мінних полів, то їх це трохи стримує", – наголошує Віталій.

Піхотинці переконують, ні постійні обстріли, ні загроза прориву ворожих диверсійних груп їх не страшить. Кажуть, зброя начищена і завжди готова до відбиття атак.

"Вона завжди стоїть на позиції і кожен боєць знає, у разі необхідності, де його позиція, куди йому бігти у випадку чого", – пояснює "Француз".

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області "5 канал"

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого

Попередній матеріал
Україна тоне в невігластві нової влади: Тарас Чорновіл у програмі #Кендзьор
Наступний матеріал
Як на Львівщині молоде подружжя наважилося відкрити козину ферму – сюжет
Loading...

Не збавляють обертів: на Донбасі ворог 16 разів порушив "тишу", є поранений

На Донбасі за минулу добу ворог 19 разів обстріляв українські позиції – 4 армійці поранено

"Так ото ж таке і "перемир'я": окупанти гатять біля Попасної, журналісти були змушені ховатися в укриття