Вибори в ОТГ: яка була явка, та де відбувся тотальний підкуп виборців

Поліція відкрила десятки кримінальних справ за порушення на виборах в ОТГ

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. 

"Щодо механіки є нюанс. Вибори відбуваються в умовах низької явки. Тобто зараз люди розуміють, що це важливо, це вирішується доля громади. Попри те, що це вирішується питання приходу грошей на їхню територію, що це взагалі частина децентралізаційної реформи. І від того, якими оберуть голову і депутатів, в принципі залежатиме життя людей на місцях. Але з іншого боку, наші виборці все-таки не привчилися ще до того, що місцеве самоврядування – це ключове, а президентські й парламентські вибори – це другорядне. Наші люди все-таки вважають, що президентські вибори, обласні вибори – це головне, а ці вибори – це другорядне. І тому явка низька. Явка не перевищує 50%", – сказав Солонтай.

Своєю чергою, голова Кілійської районної ради на Одещині Павло Бойченков ефірі "5 каналу" заявив, що на Одещині від час виборів в ОТГ у Кілії відбувався тотальний підкуп виборців кандидатом від "Батьківщини".

"Що стосується порушень партії "Батьківщина", то це були не лише окремі ситуативні випадки. Мова про тотальну систему скупки виборців, яку в нас у Кілії налагоджували професіональні скупники з Києва. Їх 10-15 осіб заїхало сюди в місто десь два тижні тому до виборів. І зрозумійте, що відбувалося в місті. Це була тотальна скупка. Від дому до дому ходили представники пана Лиманського, – це кандидат на голову ОТГ від партії "Батьківщина" та їхні представники – і пропонували людям хабарі за те, щоб за них голосували…", – сказав Бойченко.

Він також розповів, як реагували правоохоронці: "Десятки заяв надійшло щодо підкупів виборців. Люди були дуже цим обурені… Тому порушено декілька кримінальних справ і мова не про один епізод, де жіночку спіймали зі списками, це багато фактів".

Дивіться також відео за темою:

Попередній матеріал
У Києві сталася пожежа на Трухановому острові – подробиці
Наступний матеріал
Полторак розповів, коли ЗСУ розпочнуть підготовку розрахунків Javelin

Реформа децентралізації, ініційована Президентом, має сталу підтримку українців – Березенко

Кандидати на посади голів ОТГ від БПП переконливо перемогли у 26 громадах

Громадські активісти виявили факти підкупу виборців напередодні виборів до ОТГ

У БПП повідомляють про масові скупки голосів на виборах до місцевих ОТГ

Під Радою активісти вимагали скасувати виборче право часів Януковича

"Москва, що палає, та ріки крові": відомий російський адвокат спрогнозував зміну влади в РФ