5 канал

Президент України вшанував жертв політичних репресій – відео

12:00 вся Україна вшанує пам'ять репресованих хвилиною мовчання

"5 канал" транслює церемонію вшанування жертв політичних репресій за участі Президента України Петра Порошенка. 

День пам'яті жертв політичних репресій відзначають сьогодні, 21 травня, в Україні. Щорічно він припадає на третю неділю травня. Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко, а також перші особи держави взяли участь у церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили".

Церемонія вшанування пам'яті почалася об 11:00. А о 12:00 вся Україна вшанує пам'ять про тих, хто віддав життя через власні політичні погляди загальнонаціональною хвилиною мовчання.

На церемонії Порошенко сказав: "Сьогодні ми відзначаємо вісімдесяті роковини масових політичних репресій 1937-1938 років. Биківнянський ліс – це чи не найбільша братська могила в Україні, де покояться десятки й десятки тисяч невинно убієнних. Прошу вшанувати пам'ять всіх, хто лежить в братських могилах та табірних цвинтарях по всій колишній імперії". Далі тривала загальнонаціональна хвилина жалоби.

Довідка. Історико-меморіальний заповідник Биківнянська могила – це найбільше в Україні місце масових поховань розстріляних жертв тоталітарного режиму. У Биківнянському лісі знаходився об'єкт спеціального призначення НКВС. У 30-40-х роках минулого століття туди сотнями звозили розстріляних та закатованих без вироків суду людей. За оцінками істориків, останній спочинок у Биківні знайшли близько 100 тисяч людей. Довго про це місце ніхто не знав, і лише наприкінці 80-х завдяки українським культурним діячам та активістам радянська влада визнала цей злочин. Тут знайшли свій останній спочинок письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський та десятки тисяч інших жертв "Великого терору".

У Києві вшанували пам'ять жертв політичних репресій – фото

День пам'яті жертв політичних репресій
/
День пам'яті жертв політичних репресій
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Біля Кримського противник цілив по українських захисниках з ПТРК і мінометів – штаб АТО
Наступний матеріал
Божественна Літургія у Патріаршому соборі – трансляція завершена
Loading...

Сьогодні в Європарламенті обговорять ситуацію у Криму та питання звільнення українських політв'язнів

День народження Романа Сущенка: Порошенко зустрівся із родиною політв'язня Кремля

На врученні кінопремії титулований російський режисер підтримав політв'язня Сенцова