Волонтерська премія
Волонтерська премія 5 канал

Волонтерська премія – 2020: у Києві "Євромайдан SOS" нагородив лауреатів – включення з церемонії

Читайте по-русски
Подання номінантів було таємне, самі вони про це не знали

Звичайні люди, які роблять незвичайні речі. Ті, хто допомагають військовим, переселенцям і недужим: у полі чи онлайн. Усіх їх відзначали під час волонтерської премії – 2020, що відбулась у столиці. Це вже сьомий такий захід, організований громадською ініціативою "Євромайдан SOS". Цьогоріч премія стала міжнародною, адже у списку номінантів були і ті, хто з-за кордону дбає та допомагає українцям.

Подання номінантів було таємне, самі вони про це не знали. Здебільшого на відзначення волонтерської премії – 2020 номінантів подавали їхні знайомі, друзі й ті, хто пережили разом життєві події.

Серед номінантів і волонтери, які допомагають військовим, переселенцям, недужим у соціальній та культурній сфері, а нині й у боротьбі з COVID-19. Організатори – громадянська ініціатива "Євромайдан SOS". Самі починали від 2013-го в часи Революції Гідності, потім переросли в масштабний рух.

Лавреатів премії щоразу обирає новий склад журі, люди, до чиєї думки дослухаються в країні. Серед лавреатів були й тренер із паратхеквондо Сергій Брушніцький та керівниця благодійного фонду Катерина Ножевнікова. Обоє у своїх виступах наголосили: така відзнака – це нагорода команди. Тих, хто, попри вплив опорно-рухового апарату, долають усі перепони. А нині в часи пандемії волонтери стали до боротьби з коронавірусом. Загалом же анкет учасників було майже 2 сотні.

"Коли ми читаємо ці історії, ми розуміємо, що це те, заради чого варто цілий рік пахати на правозахисній ниві, бо ти читаєш про результати, про те, як люди з маленького чогось роблять важливу для України річ", – пояснює виконавча директорка "Центру громадянських свобод" Олександра Романцова.

"Я побачив, що роблять ці хлопці і дівчата на змаганнях – це справжні бійці, це справжні герої і це справжні герої своєї країни", – наголосив тренер спортсменів паралімпійців Сергій Брушніцький.

"Я хотіла б сказати про тих людей, які стоять за нами. Тому що без усіх цих людей нічого б не вийшло, і це тисячі людей, ті, хто брав участь у цьому величезному процесі і дотепер беруть участь. По суті, на своїх плечах витягувати країну з цієї важкої ситуації, в яку ми всі потрапили", – зауважила Ножевнікова.

Попередній матеріал
Міністр закордонних справ Угорщини відреагував на обшуки СБУ на Закарпатті
Наступний матеріал
На Алеї Героїв Небесної Сотні відкрили Дзвін Гідності
Loading...

"Викинули і не дали шансу на життя": як у Франківську волонтери допомагають котикам знайти дім

Обшук у волонтерів: поліція відпустила чоловіка співачки Лесі Рой

Черговий обшук і затримання волонтерів: поліція навідалася до помешкання співачки Лесі Рой та її чоловіка (оновлено)

Повертають землю до життя: волонтери взялися до відновлення лісу після масштабних пожеж на Луганщині

"Маленька жінка з величезним серцем" – померла 91-річна волонтерка Бабуся Лю, яка допомагала воїнам ЗСУ з 2014-го

Євсуг: сучасне село в українських реаліях – як мешканцям вдалося зробити життя в селі цікавішим