Водохреще-2019: як правильно пірнути в ополонку без ризиків для життя – лікар

Водохреще в Одесі Фото Думская.net
Для занурення в крижану воду потрібно три роки підготовки, втім, якщо ви все ж таки наважилися пірнути, 5.ua пропонує вам ТОП порад для цього кроку

Підготовка до пірнання в ополонку може проходити в декілька етапів. Найоптимальніший – це коли людина поступово загартовує свій організм і тренує його холодом. Про це ексклюзивним коментарем розповів 5.ua лікар та YouTube-блогер Борис Скачко.

"Людина може адаптуватися і спокійно без проблем пірнути в ополонку. Але це в тому випадку, якщо цим займатися близько трьох років. Обмінні процеси поступово переналаштовуються і людина без ризику для життя йде купатися", – зазначив лікар.

За його словами, треба почати з контрастного душу, 30 до 10 °С, при якому людина поступово звикатиме до холоду. Паралельно людина може продовжувати купатися у відкритих водоймах десь до жовтня, наступного року продовжити до листопада, і вже на третій рік можна купатися в грудні і далі. Тут усе одно, який місяць узимку, бо температура води приблизно однакова.

"У цей день потрібно обов'язково за 5-6 годин до занурення з'їсти велику порцію м'яса чи риби. Для того, щоб створити запаси тепла у своєму організмі, який буде там витрачатися. Перед самим зануренням добре було б розім'ятися, дати якесь фізичне навантаження. Створити ще один додатковий запас тепла. І залежно від того, наскільки людина взяла до уваги всі ці вимоги, стільки вона зможе там і плавати", – пояснив Скачко.

Є ще один важливий момент – це стан печінки. Лікар не рекомендує занурюватися й купатися, навіть якщо дуже хочеться і є хороша підготовка, людям, у яких є цукровий діабет, проблеми з судинами, а також жирова хвороба печінки. Тому що тривалість перебування в холодних умовах залежить від того, скільки печінка увібрала в себе глікогену, який буде розщеплюватися, перероблятися в енергію в досить екстремальних умовах за умови, що була підготовка.

"Стресові гормони, які в цей час викидаються, вони завжди пригнічують імунітет. Якщо людина зануриться без підготовки, то в найближчі 3-4 дні є ризик загострення тих інфекцій, які в її організмі сидять. А це кілька сотень збудників бактеріальних та кілька десятків вірусних інфекцій. Людина легко може заразитися інфекціями, які, наприклад, зараз перебувають у загостреному етапі: кір і грип. І ось цей період пригнічення імунітету триматиметься десь до двох тижнів", – розповів Борис Скачко.

Він також додав, що є ще такий ризик, як різкий спазм судин. А якщо був атеросклероз судин, то це може закінчитися дуже швидко у вигляді інфаркту одразу під час занурення.

Водохреще-2018 у Києві
Водохреще-2018 у Києві5.UA / Фото: Марія Бєляєва

Лікар дав кілька порад, що робити після того, як вилізли з крижаної води

  1. Максимально швидко обсушити тіло, має бути великий рушник, було б добре також розтертися, аби посилити приток крові у шкіру, щоб імунітет відновився. Обов'язково тепло вдягнутися і трохи порухатися, щоб зігріти організм.
  2. Ні каву, ні чай у найближчі години не варто вживати. Якщо одразу випити напій з кофеїном, щоб зігрітися, то він збудить і так уже збуджену серцево-судинну систему і зробить лише гірше вашому організму.
  3. Також ні в якому разі не пийте алкогольних напоїв, бо вони діють приблизно так само, як і кофеїнові. Вони можуть зірвати роботу серця і це все погано закінчиться.
  4. А ось якщо випити якийсь теплий узвар з термосу чи з'їсти миску теплого борщу, то так зігріти організм можна без ризиків для здоров'я.

Ви не готувалися три роки до занурення в крижану воду, але все ж таки хочете спробувати

"Непідготовленій людині я б рекомендував піти туди не самій. І пірнати поряд із медичними рятувальними службами. Також не бажано курити до/після пірнання. Не пірнайте з головою, особливо жінки, адже так можна втратити свідомість. Це ще стосується тих людей, які мають темні кола під очима. Вони говорять про те, що ваша серцево-судинна система й так працює не дуже добре. Робіть занурення швидким і одразу виходьте на берег", – порадив лікар.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, як військові пірнали до Йорданських купель.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Столичні "моржі": Як на Водохреще у Феофанії кияни провели святкове купання – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Бій УПА з НКВС під селом Космач: як українці знищили каральний загін радянської влади
Наступний матеріал
Від Львова до Маріуполя: українці масштабно та гучно відзначили Водохреще-2019
Loading...