5.ua

Вірусні інфекції, екологія та стиль життя: лікар розповів, звідки у новонароджених серцево-судинні захворювання

Лікар Володимир Жовнір розповів, як впливає стиль життя та спадковість на здоров'я майбутньої дитини

Головний лікар державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології  та кардіохірургії МОЗ України" Володимир Жовнір в ефірі "Час: Online" у четвер, 13 квітня, розповів про причини серцево-судинних захворювань у новонароджених.

За словами Володимира Жовніра, чинників, які впливають на здоров'я майбутньої дитини, дуже багато, починаючи від спадковості і завершуючи стилем життя сім'ї.

"Перше – це спадковість. Якщо в роду буди випадки, коли дітки народжувались та помирали рано і це не обстежувалось, то можна припустити, що в цьому роду були якісь спадкові захворювання, які провокували швидку загибель дітей, до народження дітей з критичними вродженими пороками серця. Друге – це інфекція. Не даремно всі кажуть, що коли у вагітної краснуха, чи кір, то треба бути дуже уважними, бо це вірусна інфекція. Вірусна інфекція може вплинути на розвиток серця плоду і призвести до розвитку пороку несумісного з життям", – розповів головний лікар "Центру дитячої кардіології та кардіохірургії".

Володимир Жовнір також зазначив, що вагому роль відіграє і середовище проживання вагітної жінки.

"Третє – це екологія. Якщо людина живе в жахливих умовах, якщо поряд хімія, труби, вихлопні гази чи ще щось, промислові підприємства, то звичайно в цієї майбутньої дитини імовірність виникнення пороку значно вища порівняно з тими батьками, які живуть у чистій зоні", – сказав лікар та додав, що на здоров'я майбутньої дитини впливає і стиль життя майбутніх батьків, зокрема матері.

"Ну і впливає стиль життя. Якщо сім'я не планує вагітність, якщо мама під час вагітності дозволяє собі випивати, палити, вести нездоровий спосіб життя, не дай Боже, наркотики, то виникнення у дитини пороку і не тільки пороку серця у майбутньої дитини значно вище, ніж у мами, яка слідкує за собою, веде здоровий спосіб життя, правильно харчується і робить усе, щоб самій бути здоровій і, щоб майбутня дитина також народилася здоровою", – підсумував Володимир Жовнір.

Нагадаємо, доктор медичних наук зі спеціальності "Акушерство та гінекологія", професор, заслужений лікар України в ефірі "Час:Online" на сайті 5.UA розповів, чим обумовлені ціни на пологи та як визначити складні патології під час вагітності.

Попередній матеріал
У Чистий четвер Марина Порошенко допомагала молоді з особливим потребами готувати Великодні паски
Наступний матеріал
Ryanair літатиме з України на два місяці раніше
Loading...

Як рятують дитячі серця: унікальні методи від українських кардіологів

Статистика по складних патологіях не зменшується: акушер-гінеколог розповів про причини проблем під час вагітності

У 2016 році в Києві знизився відсоток народжуваності