5.ua

Статистика по складних патологіях не зменшується: акушер-гінеколог розповів про причини проблем під час вагітності

Доктор медичних наук, акушер-гінеколог Ігор Чермак в ефірі "Час: Online" на сайті 5.UA розповів, що в Україні фундаментально розвивається перинатальна діагностика для боротьби із патологіями під час вагітності

Доктор медичних наук, акушер-гінеколог Ігор Чермак в ефірі "Час: Online" на сайті 5.UA повідомив, що статистика патологій під час вагітності останніми роками не зменшується, та наголосив на тому, що є причиною розвитку патологій у вагітних.

"На жаль, по складних випадках у нас статистика не зменшується. Люди звертаються до лікарів, коли уже є якась проблема. Раніше були більш сконцентрованіші, фундаментальніші і професійніші профмедогляди. Сьогодні вони набувають дедалі меншого значення, як правило, вони набувають статистичного значення, принаймні не профілактичного. Це одна така причина. Друга причина – економічна. Люди все-таки дбають про виживання сьогоднішнього дня, як вивчити дитину, як її відправити в школу і дай Бог, щоб вона прийшла здорова зі школи. І є багато елементарних побутових речей, які стають дуже важливими, і вже звернення до лікаря відходять на інший план, вони постають у більш критичний момент, коли вже щось болить, або, коли явно видно якусь причину, чи явну якусь проблему", – зазначив акушер-гінеколог Ігор Чермак.

За словами лікаря, в Україні, особливо у столиці дедалі ширше та фундаментальніше розвивається перинатальна діагностика. Також Ігор Чермак розповів, що лікарі активно залучають всіх фахівців та просять молодь, сім'ї, які хочуть зачати дитину, щоб вони особливо звертали увагу на обстеження до вагітності, процес вагітності і ранній період вагітності. 

"Це є ряд діагностики: лабораторна, клінічна, інструментальна, ультразвукова діагностика і багато інших речей. Це вже професійно-індивідуальний підхід до кожної жінки, до кожної сім'ї. По-іншому не можна робити, не можна міряти всіх під одну лінійку і всім робити одне й те саме – це є більш такий статистичний підхід. Підхід діагностики, лікування, спостереження, реабілітації і всіх інших заходів – виключно індивідуальний", – додав Ігор Чермак.

Варто нагадати, що Ігор Чермак в в ефірі "Час: Online" на сайті 5.UA розповів про те, що в Києві за 2016 рік знизилася статистика народжуваності.

Попередній матеріал
Порошенко доручив посилити охорону іноземних дипломатичних і консульських установ в Україні
Наступний матеріал
На Луганщині заочно судитимуть понад півсотні терористів "МВД ЛНР"
Loading...

У 2016 році в Києві знизився відсоток народжуваності

Чим обумовлені ціни на пологи та як визначити складні патології: акушер-гінеколог відповів на запитання читачів

У Сумах заарештували екс-головного лікаря психлікарні за катування пацієнтів