Відмовляється від ін'єкцій: політв'язень Емір-Усеїн Куку голодує вже три тижні

Кримськоготатарський активіст наполягає на звільненні сімдесяти незаконно засуджених в'язнів Росії

Двадцять перший день, станом на вівторок, 17 липня, голодує політв'язень Емір-Усеїн Куку, якого окупаційна влада раніше етапувала до Ростова.

Кримськоготатарський активіст продовжує відмовлятися від ін'єкцій глюкози та наполягає на звільненні сімдесяти незаконно засуджених в'язнів Росії. Тиждень тому Емір-Усеїн в своєму листі наголошував, що від початку голодування медики фіксували погіршення стану його здоров'я. Проте лікарі СІЗО наголосили, якщо він погодиться на вживання вітамінів чи ін'єкції глюкози – це означатиме вихід із голодування.

"Вони фактично його, якщо чесно, намагаються вбивати. Тому що один лікар говорить, що тобі потрібне лікування, тобі потрібне вколювання цієї глюкози. Інший лікар говорить про інші речі", – зазначила співзасновник і координатор ГО "КримSOS" Таміла Ташева.

"Сьогодні ця форма (голодування – 5.UA), на мій погляд, трохи недооцінюється, не викликає тих емоцій, які повинні бути у суспільства. Ми на таких акціях не бачимо тисячі людей. А це необхідно сповістити так, щоб тисячі людей збиралися", – наголосив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Нагадаємо, що кримського правозахисника Еміра-Усеїна Куку затримали у лютому 2016 року під час масштабних обшуків та арештів в окупованому Криму. Йому закидають участь у діяльності ісламської організації Хізб-ут-Тахрір, яку в Росії вважають терористичною. Крім того, закидають і підготовку захоплення влади насильницьким шляхом.  

Попередній матеріал
Серед потерпілих дитина: у Кривому Розі в житловому будинку стався потужний вибух – фото
Наступний матеріал
Трагедія на Рівненському полігоні: слідство перевіряє три версії вибуху міномета

Фейгін пояснив, як міжнародне право розцінює примусове годування Сенцова

Сенцова годують якоюсь невідомою сумішшю – омбудсмен

Ще один в'язень Кремля Емір-Усеїн Куку оголосив голодування – подробиці

"Хай Мордор бачить, що нам не байдуже": біля посольства РФ влаштували театралізовану акцію

Середмістям Києва пронесли 39-метровий стяг кримських татар

Володимир Балух оголосив сухе голодування