Адвокат Марк Фейгін twitter.com

Фейгін пояснив, як міжнародне право розцінює примусове годування Сенцова

50 днів голодування – це просто гігантський термін, каже адвокат

Коментуючи ситуацію з українським політв'язнем Олегом Сенцовим, російський адвокат Марк Фейгін заявив: коли є загроза для життя ув’язненого, до нього можуть вживатися певні життєзабезпечувальні заходи. Про це інформує "Прямий".

"У Росії будуть стежити (за станом Олега Сенцова – ред). І я впевнений, що Сенцова поставлять перед вибором: ми тебе нагодуємо або сам...Загалом, вибір невеликий. І тому, швидше за все, Сенцов цю білкову суміш вживає, я вважаю", – каже правозахисник.

Він наголошує: "50 днів – це дуже багато. Повірте, це просто гігантський термін. За ідеєю, інтоксикація нирок вже має відбуватися. Тому що вже нічого не споживає. Нехай медик скаже більш авторитетно. Але мені так здається, і я знаю досвід моїх підзахисних, що голодували. Pussy Riot, наприклад, на сьомий день уже падали. Савченко була міцнішою, і пізніше падала. Але все одно її ставили перед цим самим вибором".

Водночас, Фейгін пояснив, що означає насильницьке годування за міжнародною кваліфікацією.

"Давайте так. Винятково відштовхуватимемося від процесуальної сторони. Є 39-те правило ЄСПЛ. І я підозрюю, що стосовно Сенцова звернення таке до ЄСПЛ було. Там два дні вони розглядають це питання. За 39-им правилом, коли є загроза для життя, повинні бути відповідні забезпечувальні заходи. Мабуть, щодо них звернулися. Але у всіх випадках ЄСПЛ - і це характеризує цю інстанцію - жодного разу не ухвалював рішення по відношенню до голодувальників припинити цей запобіжний захід або цю форму тортур. Жодного разу! Голодування вони не вважають тортурами. Це самостійне рішення самого голодувальника. І вони завжди рекомендують припинити", – зазначив адвокат.

Нагадаємо, 14-го травня незаконно заґратований режисер оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських бранців Кремля. Напередодні стало відомо, що в російській тюрмі Олега Сенцова годують сумішшю із невідомим складом

Дивіться також фотогалерею за темою: 

#SaveOlegSentsov: у Києві люди вимагали звільнити режисера Олега Сенцова – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Не менше як 60 мільйонів гривень: Буковина проситиме допомогу Києва у ліквідації наслідків стихії
Наступний матеріал
"Миттєво спалює": в Китаї створили лазерну зброю
Loading...