Скріншот відео

Переслідування кримських татар: що відомо про незаконно ув'язнених Мустафаєва та Стешенка

Із 95 кримінальних справ, порушених в окупованому Криму, 62 – проти кримських татар

Російські спецслужби всіма можливими способами намагаються звинуватити кримських татар у тероризмі. У вівторок, 10 липня, представники кримськотатарського народу розповіли про надумані звинувачення, тортури, а також долю незаконно ув'язнених Олександра Стешенка й Ахтема Мустафаєва.

Наприкінці червня невідомі затримали Ахтема Мустафаєва біля автівки, коли він вийшов із будинку Джемілєвих, з якими співпрацює від 2002 року. Спочатку погрожували вогнепальною зброєю, потім – одягнули кайданки й мішок на голову. Далі відвезли до підвалу.

"Сказали мені, що справи в мене дуже погані, і що до них у мішку просто так ніхто не потрапляє. Мені почали ставити запитання: як часто я буваю в Україні, коли був в останній раз, де саме в Україні, з ким спілкувався, до кого їздив. Якщо моя відповідь їм не подобалася, мені завдавали удари, переважно в потиличну частину", – розповів водій сім'ї Джемілєвих Ахтем Мустафаєв.

Після кількагодинного допиту з погрозами і побиттям Ахтема змусили підписати угоду про співпрацю та озвучити її на камеру. Після цього відправили в Сімферополь до слідчого. Коли Мустафаєв опинився без нагляду, він утік на материкову частину України.

Інша доля спіткала харків'янина Олександра Стешенка, якого затримали на адмінкордоні з кримським півостровом 11 квітня. 24 квітня сплив термін затримання, але його так і не відпустили. А наприкінці травня ФСБ Росії оприлюднило відео допиту Стешенка, де він зізнається в терористичній діяльності. Місце перебування Олександра Стешенка і досі невідоме.

"Адвокати робили адвокатські запити до служби виконання покарань, у ФСБ Російської Федерації, в прикордонне управління – і РФ, і по Криму. Вони отримали відповіді всіх інстанцій, крім, власне, ФСБ РФ", – повідомив адвокат ГО "КримSOS" Андрій Остриков.

Олександру Стешенку закидають причетність до екстремістської групи, яка начебто мала підпалити будинок муфтія, лояльного до російської влади, начебто за наказом помічника Мустафи Джемілєва. Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу запевняє, що російські спецслужби таким чином хочуть дискредитувати Меджліс.

"Це безпосередньо потрібно пов'язувати з рішенням міжнародного суду ООН у Гаазі. Це коли в квітні 2017 року Міжнародний суд чітко вказав РФ, що вона негайно повинна скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Минає рік, треба ж якось звітувати. І тут виникає нова справа – виявляється, Меджліс організовує там якісь терористичні акції", – розповів уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За статистикою громадської організації "КримSOS", із 95 кримінальних справ, порушених в окупованому Криму, 62 – проти кримських татар.

Анна Брикова, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Демобілізований військовослужбовець ЗСУ, якого звинуватили в дезертирстві, подав до суду – подробиці
Наступний матеріал
"Поліграф" з "Армія FM": коли перші військові отримають сучасні гуртожитки - відео
Loading...

Середмістям Києва пронесли 39-метровий стяг кримських татар

Увірвалися до будинку: силовики знову обшукують кримських татар в анексованому Криму – відео

"Хай Мордор бачить, що нам не байдуже": біля посольства РФ влаштували театралізовану акцію

"У сотні куточків Криму": Чубаров розповів, як День кримськотатарського прапора відсвяткували на окупованому півострові

Символ боротьби за право мирно жити: в Україні відзначають День кримськотатарського прапора

Руйнує міфи російської пропаганди: історії людей, переслідуваних в окупованому Криму, зібрали в книзі "Люди "сірої зони"