Конкурс НСЗУ
Конкурс НСЗУ 5 канал

Відбір на посаду керівника НСЗУ: хто претендує та чому є ризик ручного розподілу грошей для лікарень

Читайте по-русски
Новий голова розпоряджатиметься 123 мільярдами державних коштів. Це – 9-та частина усього бюджету країни

Як переховувати злочинця в медзакладі та давати відсіч непроханим журналістам, розповідають в Інституті серця. Для наочності розбирають історію з переховуванням у медзакладі Юрія Крисіна, організатора тітушок часів Майдану. На кадрах 2018-го, окрім директора Інституту Бориса Тодурова, коуч та власник консалтингового агентства Вадим Арістов.

А це Арістов – в іншій ролі. Тепер він претендує на посаду голови Національної служби здоров'я.

"Створення історії успіху, яка дозволить мені десь років через 7 вийти із державної служби з цією історією успіху, для того, щоб створювати власні вдалі проєкти. Для цього мені потрібна чиста, надзвичайна репутація, про яку знають багато людей", – сказав кандидат на посаду голови Національної служби здоров'я України Вадим Арістов.

Конкурс на посаду голови Нацслужби здоров'я оголосили в березні. На посаду претендували 13 кандидатів. Після тестів та співбесіди до фіналу дійшли троє. Окрім Вадима Арістова, це очільниця департаменту служби Тетяна Бойко.

"Зараз серед трьох кандидатів я є на другому місці. Найголовніше зараз, щоб конкурс був чесним, щоб він був прозорий", – наголосила кандидатка на посаду голови Національної служби здоров'я України Тетяна Бойко.

Та чинний виконувач обов'язків голови НСЗУ Андрій Веленський. Він як і Арістов на посаду претендує вже вдруге.

"Усі кандидати мають можливість взяти участь, процедура зрозуміла. Які шанси? Ну, вибір за суб'єктом призначення", – зазначив Андрій Веленський.

Обиратиме міністр охорони здоров'я. Максим Степанов проведе співбесіди з кандидатами. Фаворита міністр уже має, вважають члени Ради громадського контролю при НСЗУ та громадська організація "Пацієнти України". І це Вадим Арістов.

"Мене найбільше шокувала мотивація одного з претендентів, який сказав, що для нього стати керівником НСЗУ – це значить зібрати соціальний капітал, щоб у нього такий був кейс успішної роботи. Це 120 мільярдів гривень. Це життя 40 мільйонів людей", – пояснює спостерігач конкурсної комісії, голова благодійного фонду "100% життя" Дмитро Шерембей.

"Громадськість, яка була присутня, деякі члени комісії казали про те, що його рівень настільки слабкий, що його було соромно слухати навіть під час співбесід. Наприклад, на питання "Навіщо ви йдете на голову цієї служби?" він почав говорити, що це для нього змога капіталізувати себе. Тобто було очевидно, що людина йде туди заради власного піару і розвитку", зауважила Ольга Стефанишина, народна депутатка "Голосу", заступниця міністра охорони здоров'я (2018-2019).

Членкиня парламентського комітету з питань здоров'я нації вважає: міністру може бути вигідна кандидатура Арістова. Мовляв, у чисельних інтерв'ю той нахвалює очільника МОЗу. А посада голови НСЗУ "хлібне місце". Цього року на оплату медичних послуг в українських лікарнях та відшкодування вартості ліків із бюджету виділили понад 123 мільярди гривень.

"Чи може використовувати в ручному режимі, якщо міністр має, наприклад, найкорумпованіші мотиви, якщо глава НСЗУ буде непрофесійним – так, може. У ручному режимі почнуть роздавати різним лікарням різні обсяги ресурсів. Інституту Тодурова дадуть в 10 разів більше, а лікарні в Кропивницькому дадуть учетверо менше", – переконаний Дмитро Шерембей.

А от сам Вадим Арістов заявляє: опоненти його цькують, бо критикує медичну реформу, діяльність НСЗУ та не входить до так званої "команди Супрун".

"5 канал" звернувся до Вадима Арістова з проханням розповісти про свої кроки в разі обрання головою Національної служби здоров'я. Арістов відмовився, таку рекомендацію дали його адвокати. Обрати голову Служби намагаються вже вдруге. Торік міністр Степанов поскаржився: фінальну співбесіду з переможцями зірвала депутатка з "Голосу".

За законом, обрати голову Нацслужби здоров'я мають до кінця квітня. Після співбесіди з міністром переможця затвердить прем'єр. Новий голова розпоряджатиметься 123 мільярдами державних коштів. Це 9-та частина усього бюджету країни.

Ганна Рибалка, Євген Сакун, "5 канал"

Попередній матеріал
Рівень захворюваності на COVID-19 підвищується 8 тижнів поспіль: ВООЗ продовжила режим надзвичайної ситуації у світі
Наступний матеріал
Два роки після президентських виборів: народ дає оцінку владі – трансляція
Loading...

В Україні стартувала нова Програма медгарантій: кількість безоплатних послуг збільшили

Із 1 квітня пологи мають бути безкоштовними – що ще зміниться

Київський дитячий діагностичний центр на межі банкрутства: про що розповідають батьки і лікарі

Скільки 2020 року коштувало стаціонарне лікування одного COVID-хворого – у Нацслужбі здоров'я розповіли

"Пачка цигарок має коштувати від 200 грн": Радуцький запропонував підвищити акциз, щоб фінансувати НСЗУ

МОЗ просить виділити додаткові 5,6 млрд грн на лікування COVID-19