Вагітність
Вагітність Shutterstock

В Україні стартувала нова Програма медгарантій: кількість безоплатних послуг збільшили

  Читайте по-русски
  У 2021 році діятимуть 35 пакетів медичних послуг

  У четвер, 1 квітня, стартувала оновлена Програма медичних гарантій. Як передає Національна служба здоров'я, у 2021 році її розширили та деталізували. Бюджет програми становить 123,5 млрд грн, передбачається забезпечення 35 пакетів медичних послуг.

  Серед нових пакетів – "Супровід пацієнтів з туберкульозом на первинній ланці". Свої пропозиції на нього подали 532 заклади. Цього року до протитуберкульозної роботи долучиться первинна ланка. Працюватимуть із пацієнтами з туберкульозом не всі сімейні лікарі – лише добровільно. Тариф – 775 грн, але до нього застосовуватимуть коефіцієнти відповідно до результатів лікування.

  Цього року також виокремили пакет для лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Пропозиції на цей напрям подав 61 заклад (2 приватних). Пацієнти з такими діагнозами потребують тривалої та дороговартісної допомоги. Тариф – 54 493 грн. Лікування дітей – втричі дорожче.

  Також окремим пакетом виділили ведення вагітності в амбулаторних умовах. На цей пакет пропозиції подали 712 закладів (7 приватних та 2 лікарі-ФОП). Жінки самостійно зможуть обирати, де та в кого спостерігати вагітність без ускладнень – у сімейного лікаря чи гінеколога жіночої консультації. Місце проживання чи реєстрації – значення не має.

  Тож аналізи, обстеження, консультації тощо будуть безплатними для вагітної – у закладах, які підписали договір на цей пакет.

  Нагадаємо, у Нацслужбі здоров'я нещодавно розповіли, скільки у 2020 році коштувало стаціонарне лікування одного COVID-хворого.

  Попередній матеріал
  Голова Верховного Суду вказала в декларації більш як 1 млн украдених гривень
  Наступний матеріал
  У КМДА оцінили ймовірність продовження карантину після 16 квітня
  Loading...