Великдень
Великдень Фото nashkiev.ua

Великдень в Україні: коли святкують католики, а коли – православні

  Читайте по-русски
  Цьогоріч католики святкуватимуть на тиждень раніше за православних. Їхній Великдень припадає на передостанню неділю квітня

  Католицька церква – друга за чисельністю християнська конфесія в Україні після Православ'я. Уже незабаром віряни відзначатимуть Великдень. Це чи не найбільше церковне свято. Утім, дати святкування у католиків і православних християн не збігаються, передає УНІАН.

  Як відомо, дата Великодня щороку змінюється, адже визначають її за правилом пасхалії. Свято відзначають у першу неділю після першого повного місяця, що настає не раніше дня весняного рівнодення. Утім, "повний місяць" і "рівнодення" розглядаються церквою не як астрономічні явища, а як дати, одержувані за допомогою обчислень.

  Християни західного і східного обрядів використовують різні пасхалії, тому дати Великодня у православних і католиків рідко збігаються. Зазвичай православні церкви використовують олександрійські пасхалії, а католицькі – григоріанські. Різниця у часі святкування здебільшого дорівнює одному тижню. 

  Православні Великдень цьогоріч святкуватимуть 28 квітня, а католики на тиждень раніше – 21 квітня. При цьому довгі вихідні українці матимуть з нагоди православного Великодня, який збігається з травневими святами. Тож, вихідними будуть п’ять днів поспіль – з 27 квітня по 1 травня. 

  Як інформував 5.UA, 11 березня у християн Східного обряду почався Великий піст. Триватиме він до 28 квітня – Світлого Христового Воскресіння. 

  Додамо також, що "Укрзалізниця" призначила додаткові потяги на Великдень. З їхнім переліком можна ознайомитися за посиланням

  Попередній матеріал
  Місцеві бюджети використовують мільярди еко-податку не за призначенням – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Леонардо Ді Капріо опублікував у себе в Instagram знімок українського фотографа – реакція митця
  Loading...