Екологічний податок
Екологічний податок відкриті джерела

Місцеві бюджети використовують мільярди еко-податку не за призначенням – ЗМІ

  Донецька ОДА активно освоює гроші від екоподатку, не маючи навіть в своєму штаті необхідних фахівців

  Екологічний податок, який сплачують великі підприємства для підтримки екології обчислюється мільярдами гривень, але при цьому він є неефективним для підтримки екології, в зв'язку з тим, що дані кошти найчастіше спрямовуються не на екологічні проекти, а на інші цілі, повідомляє в своєму матеріалі видання "Обозреватель".

  Так, за словами голови "Асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами" Кирила Косоурова, гроші "розмиваються", йдуть не на прямі екологічні проекти, а на ремонт каналізацій, або інші комунальні об'єкти.

  "Ремонтувати каналізації – це, звичайно, добре, але цим повинні займатися місцеві бюджети. На рівні держави гроші йдуть не завжди за призначенням. Їх можуть перекинути на покриття пенсій, постачання армії і так далі. До того ж, у нас в країні не так багато екопроектів, з фахівцями також проблема, тому цим питанням не особливо цікавляться. Тим більше, на скільки пам'ятаю, за 2017 рік місцеві бюджети істотну частину грошей просто не використовували", – пояснює для OBOZREVATEL Кирило Косоуров.

  Як вказує видання, наприклад, Донецька ОДА активно освоює гроші від екоподатку, не маючи навіть в своєму штаті необхідних фахівців. Тільки за період з 2016 по 2018 року місцевий департамент використовував на екологію понад 360 мільйонів гривень.

  "Окремо проводились роботи по реконструкції очисних споруд деяких міст Донецької області, які відбувалися за механізмом надання субвенцій місцевим органам влади. По ряду реконструкцій відкриті кримінальні провадження у розтраті бюджетних коштів (Бахмут, Костянтинівка)", – пише видання.

  При цьому, як запевняють в ЗМІ, місцеві органи продумали схеми по освоєнню грошей під різні проекти. Кошти витрачаються хаотично, без будь-якої продуманої стратегії.

  Також вказується, що в багатьох країнах світу еко-податок є дієвим способом підтримки екології.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, скільки Пентагон витратив на обороноздатність України
  Наступний матеріал
  Великдень в Україні: коли святкують католики, а коли – православні
  Теги:
  Loading...