Екологія
Екологія Depositphotos

Експерт розповіла про наслідки зростання еко-податку в Україні

  Підприємства приховуватимуть обсяги викидів для того, щоб не платити величезний внесок, кажуть експерти

  В Україні можуть значно здорожчати опалення для Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) з котельнями, а також – ціни на продукції деяких підприємств. Такими є наслідки ухвалення законопроекту, який передбачає підвищення плати за викиди СО2. Про це повідомила керівник організації "Еко-патруль" у Дніпропетровській області Тетяна Лампіка, передає OBOZREVATEL.

  "Якщо ОСББ із котельнею нині змушене платити приблизно 20 тис. грн на рік, у випадку збільшення податку у 25 разів це вже буде 500 тис. у рік. А це вже вдарить по кишені членів ОСББ. Не кажучи вже про підприємства, які вже зараз платять 100, 200 тис. або мільйон", – зазначає експерт.

  Водночас Лампіка каже, що отримані кошти розподіляють неефективно. У багатьох випадках місцева влада тримає їх на депозитах або витрачає на проведення свят. Внаслідок цього зібрані кошти можуть просто "розчинитися".

  Разом із тим, різке підвищення ставки може призвести до тінізації малого й середнього бізнесу. Підприємства приховуватимуть викиди для того, щоб не платити величезний внесок, вважає експерт.

  Великий бізнес продовжить сплачувати за викиди, однак буде змушений підвищувати ціни на власну продукцію. А це вплине на їхню конкурентоспроможність на зовнішніх ринках. І якщо це позначиться на обсягах експорту – постраждає вся країна: скоротяться бюджетні надходження, кількість валюти в країні.

  "У будь-якому випадку податки впливають на вартість продукції. Ми вийдемо на той рівень цін, який існує у наших сусідів, тому що підприємства будуть змушені підвищувати ціни", – впевнена Тетяна Лампіка.

  Попередній матеріал
  Янукович не може вставати з ліжка та пересуватися – адвокат на суді
  Наступний матеріал
  Метро на Троєщину: компанія-розробник назвала ймовірне джерело фінансування
  Теги:
  Loading...