Світлана Гук
Світлана Гук 5 канал

"Вакцинація видається не дуже доречною": лікар поставила під сумнів урядову програму по боротьбі з COVID-19

Читайте по-русски
За словами Світлани Гук, люди вже мають якийсь свій рівень імунітету, тому можуть віддати вакцину тому, у кого високі ризики захворювання

Люди мають якийсь свій рівень імунітету, і тому вакцинація від коронавірусу в цьому випадку видається не дуже доречною. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказала лікарка-пульмонологиня Світлана Гук.

"Природне захворювання не викликає тривалого імунітету, а це імунітет більш досконалий, ніж штучний. Люди діляться на тих, для кого держава є великим авторитетом. Цим людям скажуть і вони зроблять. А є люди інші, яким потрібні якісь доводи, люди мислячі, які збирають інформацію, вони обережні і зважують. От для цих людей бажано дійсно знати, яка є вакцина і чи гарантована мені друга доза в ті терміни, які визначаються рекомендацією. Важливо знати, чи будуть тестувати перед вакциною на імуноглобулін. Це тому, що я маю якийсь свій рівень імунітету, і тому вакцинація видається не дуже доречною, і взагалі можу поступитися комусь, у кого високі ризики захворювання", – розповіла вона.

Лікарка додала, що у 19 країнах є програма компенсації поствакцинальних ускладнень, і якби це було в Україні, то це стало б ще одним аргументом на користь вакцинації.

"Ті технології, які зараз використовуються, вони надсучасні, але і до них є питання. Було б бажано зібрати ці питання, якось їх систематизувати і відповісти на них, бо це моє здоров’я. Я розумію, можна сказати, що треба всім вакцинуватися. Але виникає запитання: вакцина, яку нам запропонують, перекриє нові штами вірусу? Скільки триває той імунітет? Як часто я вимушена буду вакцинуватися? У мене більше запитань, ніж відповідей в цій ситуації", – заявила Світлана Гук.

У той же час народна депутатка від фракції "Голос" Ольга Стефанишина розповіла, що парламентарі нещодавно проголосували за закон, в якому йдеться про пришвидшену реєстрацію вакцин в Україні, а також про поствакцинальну компенсацію.

"Тобто в Україні ми законом уже це дозволили. Тепер уряд має розробити механізм, як це відбуватиметься. В законі вказано, що тепер в Україні цей механізм має бути розроблений, а вже потім уряд розробить критерії і відповідні механізми. Але я розумію, що це може перетворитися на історію, як компенсація лікарям нашим, за яких ми досі боремося", – підсумувала представниця партії "Голос" у студії.

Нагадаємо, перед цим лікарка-пульмонологиня Світлана Гук розповіла, що після двох повних доз вакцини від COVID-19 людина протягом деякого часу, начебто, не може повторно захворіти, але до якого саме часу – невідомо.

Попередній матеріал
Бійці інформаційного фронту: як 16 лютого в Україні вшановують військових журналістів – сюжет
Наступний матеріал
Польща продасть Україні мільйон доз вакцини AstraZeneca – Шмигаль
Loading...

"Кінця цієї історії не бачу": лікарка про вакцинування проти COVID-19 і тривалість імунітету

Хорватія послаблює карантин

Обіцянки є – вакцин нема: коли в Україні розпочнеться щеплення проти COVID-19 – ток-шоу "Країна"

Порушує право на приватне життя: у Нідерландах суд скасував комендантську годину

Влада Бельгії закликає громадян не купувати вакцину від COVID-19 в інтернеті

Пандемія COVID-19: головний санлікар терміново виїжджає на Івано-Франківщину через брак ліжок