ye.ua

В Україні зафіксували новий спалах африканської чуми свиней

  Загинули з півсотні голів на підприємстві у Полтавській області

  В Україні зафіксували черговий випадок захворювання тварин на африканську чуму свиней (АЧС). Цього разу небезпечний вірус виявили у Полтавській області. Про це повідомляє Держспоживслужба.

  Як стало відомо, на підприємстві "Плехів-Агро" (село Плехів, Оржицький район) ветеринари зафіксували загибель майже 50 (48) заражених свиней. Згодом лабораторні дослідження підтвердили діагноз "африканська чума свиней".

  Нині у вогнищах захворювання проводять спеціальні заходи для локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

  Нагадаємо, саме через африканську чуму свиней Білорусь припинила поставки свинини з кількох регіонів України. Згодом виявилося, що в Україні обсяги забою свиней – вперше за останні п'ять років – перевищили обсяги виробництва свинини. Тож країні загрожує дефіцит свинини.

  Нагадаємо, востаннє АЧС виявили у червні цьогоріч на Рівненщині. До цього у травні африканську чуму свиней виявили у двох областях України – на Полтавщині та на Черкащині.

  Довідка: 2017 року у Держспоживслужбі дали невтішний прогноз щодо епідемії африканської чуми свиней. Зокрема, фахівці повідомили, що для подолання епідемії потрібно щонайменше два роки – і це у випадку, якщо буде проведена ефективна політика боротьби з поширенням вірусу.

  Попередній матеріал
  "Не помітив": у Києві необережний водій спричинив на дорозі "паровозик"
  Наступний матеріал
  В "Укрпошті" пояснили, навіщо їм ліцензія на постачання газу

  Ще в одній області України зафіксували африканську чуму свиней

  Африканську чуму свиней виявили ще у двох областях України

  Африканську чуму свиней виявили у п'яти областях України