Свинки Держспоживслужба

У Держспоживслужбі дали невтішний прогноз щодо епідемії африканської чуми свиней

  Для подолання епідемії потрібно щонайменше два роки – і це у випадку, якщо буде проведена ефективна політика боротьби з поширенням вірусу

  Україна впорається з епідемією небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) у кращому разі через 2-3 роки. Таке прогнозує голова Держспоживслужби Володимир Лапа, повідомляє прес-служба відомства.

  "Це питання не місяця однозначно, це питання років... Ми розуміємо, що в Україні ситуація нині складна і з точки зору бюджетного фінансування, і з точки зору інших резонів, тому 2-3 роки - це оптимістичний сценарій", – заявив він.

  Крім того, Лапа відзначив, що говорити про перемогу над епідемією можна не раніше, ніж через півроку після ліквідації останнього випадку зараження, оскільки збудник АЧС тримається до 150-160 днів.

  Наразі негативний вплив на епізоотичну ситуацію в Україні справляє сусідство з країнами, в яких ситуація щодо АЧС запущена вже давно. Насамперед, йдеться про Російську Федерацію, Польщу, країни Балтії.

  У відомстві відзначають, що в разі реалізації ефективної політики боротьби з поширенням вірусу епідемію можна подолати за 2 роки. "У Португалії боротьба з епідемією велася 22 роки, з яких близько 20 років була пасивна боротьба. Потім це питання було винесено на політичний рівень, і за 2 роки вони змогли подолати хворобу. Тому в принципі 2 роки – це оптимістичний сценарій за оптимального розвитку подій", – зауважив Лапа.

  Як повідомили у Держспоживслужбі, з початку 2017 року в Україні виявлено 33 випадки АЧС, у тому числі вперше на території Тернопільської, Донецької, Херсонської та Дніпропетровської областей. 

  Нагадаємо, 8 лютого ще у трьох областях України зафіксували спалахи африканської чуми свиней. 1 лютого стало відомо, що африканська чума свиней поширилася на 20 областей України.

  Попередній матеріал
  Наступного тижня Європарламент остаточно затвердить механізм призупинення "безвізу"
  Наступний матеріал
  У Києві відомий український дизайнер потрапив у ДТП – подробиці аварії
  Loading...

  Африканська чума свиней поширилася на 20 областей України – Держспоживслужба

  Одразу у трьох областях України зафіксували спалахи африканської чуми свиней

  Бойовики "ЛНР" грабують на блокпосту місцевих жителів, залякуючи їх африканською чумою