Свинки Держспоживслужба

Африканська чума свиней поширилася на 20 областей України – Держспоживслужба

  Наразі експерти фіксують поширення захворювання, що пояснюється низкою причин

  За три роки африканська чума свиней поширилася на 20 областей України. Про це в інтерв’ю "Цензор.нет" повідомив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.

  "Щодо африканської чуми свиней ситуація набагато складніша. Якщо взяти динаміку останніх трьох років, то вона збільшується: 16 випадків, потім – 40, тепер – 91. Йде поширення захворювання, яке мають уже 20 областей України", – заявив Лапа.

  За його словами, основними причинами поширення захворювання є недоліки законодавства про дорожній рух та незначний штраф за порушення відповідного законодавства.

  "Раніше одну з основних ролей у ліквідації таких хвороб грала ветеринарна міліція. У людей, які там працювали, був не дуже однозначний імідж. Плюс, є прогалини, наприклад, у законодавстві про дорожній рух: немає такої підстави для зупинки транспортного засобу як перевезення худоби. Це означає, що не існує можливості її перевірити, звідки вона – з інфікованої зони чи ні, чи супроводжується належними ветеринарними документами", – прокоментував ситуацію голова Держпродспоживслужби.

  Крім того, Лапа зауважив, що штрафи для господарників, які порушують закони, досить незначні. Їх розмір коливається від 50 до 300 грн.

  "Далі (грає роль) місце забою. Для власних потреб можна забивати не на бійнях, які мають експлуатаційний дозвіл. Це створює тіньовий ринок. Дві третини свинини проходить через якісь незрозумілі бійні. Потім з’являються на ринках, а там перевірити продукцію на африканську чуму – надзвичайно дороге задоволення", – наголошує експерт.

  Відтак, Держпродспоживслужба підготувала законопроект стосовно штрафів, відповідальності за непроведення ідентифікації та обмеження можливості подвірного забою. 

  "Щоправда, окрім цього, там є низка стимулюючих заходів. Зокрема ми пропонуємо запровадити програму компенсації для господарюючих суб’єктів, які постраждали внаслідок африканської чуми свиней. Ми хочемо через неї стимулювати підвищення рівня безпеки на фермах", – додав Лапа.

  Як повідомлялося, 26 січня одразу в трьох областях України зафіксували спалахи африканської чуми свиней.

  Попередній матеріал
  Онищенко є частиною пропагандистської війни Кремля проти України – Free Russia Foundation
  Наступний матеріал
  В "Укрзалізниці" найгірша ситуація за останнє десятиліття – експерт
  Loading...

  Бойовики "ЛНР" грабують на блокпосту місцевих жителів, залякуючи їх африканською чумою

  Одразу в чотирьох областях України зафіксували спалах африканської чуми свиней

  Спалах африканської чуми свиней: на Полтавщині спалили понад 250 туш