112.ua

Наступного тижня Європарламент остаточно затвердить механізм призупинення "безвізу"

  Представник ЄП також пояснив подальшу процедуру затвердження безвізового режиму

  Європейський парламент остаточно затвердить механізм тимчасового припинення дії безвізового режиму ЄС з третіми країнами на початку наступного пленарного засідання. Вірогідно, що це станеться у понеділок, 13 лютого, у Страсбурзі. Про це заявив представник Європарламенту, передає УНІАН.

  "На початку роботи сесії, скоріш за все, в понеділок (13 лютого), буде зроблено оголошення, що вже є корегендум (відредагований та перекладений на всі офіційні мови ЄС законопроект), і, якщо не буде заперечень, рішення буде ухвалено без голосування", – пояснили в Європарламенті.

  Крім того, зі слів співрозмовника агенції, заперечень не очікується. "Європарламент вже голосував цей законопроект у грудні, а зараз це просто вивірена та перекладена версія. Є зміни, але вони технічні і не впливають на зміст", – наголосив він.

  Як стало відомо, згідно процедури, документ також має бути затверджений Радою ЄС. "Спочатку – на Комітеті постійних представників (COREPER), а потім на засіданні Ради ЄС 27 лютого пунктом А, без обговорення", – уточнили в ЄП.

  "Ми також очікуємо, що відразу після ухвалення механізму Радою наступного дня, тобто 28 лютого, будуть розпочаті міжінституційні переговори щодо надання безвізового режиму Україні. Це те, що нам обіцяла Рада. Парламент готовий провести ці переговори навіть завтра", – наголосив співрозмовник агентства.

  Потому документ має бути підписаний на засіданні Європарламенту 1-2 березня. Однак, ці дати ще має підтвердити Рада ЄС.

  Нагадаємо, 10 лютого Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Україна отримає безвіз до літа.

  Попередній матеріал
  "Час. Підсумки дня": В очікуванні безвізу та відтермінуванні виборів
  Наступний матеріал
  У Держспоживслужбі дали невтішний прогноз щодо епідемії африканської чуми свиней

  Гройсман: Рішення ЄС по безвізу для України може бути прийнято до червня 2017 року

  Ципрас озвучив повідомлення Європейської Ради для українців щодо безвізу

  Стала відома точна дата набуття чинності безвізу для України – ЗМІ