Продукти харчування
Продукти харчування відкриті джерела

В Україні вводять нове маркування харчових продуктів: що зміниться

Написи на продуктах харчування відтепер мають бути читабельними, містити інформацію про харчові добавки і допоміжні речовини, що викликають алергічну реакцію тощо

Верховна Рада України затвердила новий порядок надання інформації споживачам про склад, властивості та характеристики харчових продуктів. Відповідний законопроект №8450 "Про інформацію для споживачів харчових продуктів" парламент ухвалив у четвер, 6 грудня, передає Liga.net.

Як стало відомо, рішення підтримав 231 народний обранець.

Законопроект запроваджує заборону на використання інформації, що може ввести споживача в оману, особливо в частині властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їхнього споживання.

Крім того, виробників зобов'яжуть робити написи на упаковках читабельними. Так, обов'язкова інформація про харчові продукти не має бути прихована або викривлена за рахунок іншої текстової або графічної інформації.

Відтепер виробники зобов'язані будуть надавати споживачам також інформацію про вміст у харчових продуктах добавок і допоміжних речовин, які викликають алергічні реакції або непереносимість. Також необхідно буде вказувати, чи піддавався харчовий продукт розморожуванню. 

Зауважимо, що проект закону розробили, аби привести українське законодавство у відповідність до положень регламенту ЄС про надання споживачам інформації про харчові продукти.

Дивіться також фотогалерею: 

Такі правдоподібні, що не хочеться їсти: у тайванському кафе створили незвичайне морозиво

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Назвали ім'я ведучого церемонії "Оскар" у 2019-му році
Наступний матеріал
Виборцям варто бути пильними з екологічними обіцянками кандидатів – політологи
Loading...