Пластуни
Пластуни Кадр із відео газети \"День\"

В Україні відзначають День першої пластової присяги – організація святкує своє 109-річчя

Читайте по-русски
Під час святкування планують зібрати 120 тисяч на навчання 300 пластунів

Нині в Україні відзначають День Першої Пластової Присяги. На вірність Богу та Україні учасники скаутської організації вперше присягнули у квітні 109-ть років тому. З цього розпочалась історія організації. Про це повідомляє "5 канал".

Через пандемію другий рік поспіль захід відбувається в онлайн-форматі. Його основна мета – збір 120-ти тисяч гривень на навчання трьохсот виховників. Якщо ці кошти вдасться зібрати, меценат організації подвоїть суму. 

Триватимуть урочистості до 21-ї години. На заході представлять програми виховання новацтва та наймолодших пластунів – пташат. Крім цього, відбудеться онлайн-квест, молебень та спільна ватра. Учасники складуть присягу. 

"Пласт" – найстаріша організація України, створена у 1911 році. Її засновники - Іван Чмола, Олександр Тисовський та Петро Франко. 

Пластуни співпрацюють з громадськими організаціями та владою, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми. Здавна пластуни брали активну участь у розбудові України і продовжують захищати кордони нашої країні досі.

"Класичні Дні Першої Пластової Присяги – це вимарш із прапорами в центрі міста, де є осередок пласту. В цьому році ми не маємо його, але ми вирішили об'єднатись із осередками Пласту з усього світу. Ми є в 17-ти країнах світу як пластова діаспора і діаспора українців. Тому ми зробимо всесвітній марафон із привітаннями. Одна юначка взяла пластовий квест. Вона розробила цілий телеграм-бот із квестом з історії Пласту. Вона зробить його прем'єру на ДППП, де кожен у будь-який момент з будь-якої країни зможе зайти і пройти тест із історії Пласту", – зазначила організаторка Дня Першої Пластової Присяги Анна Бондаренко.

Як повідомляв 5.UA, до 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка 14 команд дітлахів із скаутської організації "Пласт" підготували цілі проєкти про різні періоди життя поета

Попередній матеріал
Від блогерів до послів: як Київ долучився до акції "Мільйон дерев за 24 години"
Наступний матеріал
Відпочинок у "червоній" зоні – кияни масово вийшли на вулиці попри карантин
Loading...

Археологи віднайшли загублене "золоте місто" в Єгипті – фотогалерея

"Обкатана" схема: як росіяни двічі анексували Крим і чим події 2014-го нагадують часи Катерини ІІ

Більшовики крали і зброю, і жіночі сукні: як жителі Шостки захищали місто і пороховий завод від російського мародерства

Покинув жінку в день весілля і 17 років жив під церквою: що відомо про Теплого Олексу, якого згадують 30 березня

"Там не просто голод – там війна": як Ґарет Джонс 1933-го доводив світові, що Сталін убиває українців

Збирався ліквідувати Гітлера: подвійний агент Віктор Петров/Домонтович – "Машина часу"