Пенсія
Пенсія strana.in.ua

В Україні від липня проведуть перерахунок пенсій: кому та на скільки підвищать

  Читайте по-русски
  Перерахунок виплат проведуть також для категорії осіб, які отримали інвалідність унаслідок Чорнобильської катастрофи

  В Україні через зміну прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян збільшиться розмір пенсій з 1 липня 2021 року.

  Про це розповіла заступниця начальника Пенсійного фонду України в Київській області Олена Зорка.

  "По-перше, переглянуть розмір мінімальної пенсійної виплати, оскільки відповідно до норм чинного законодавства передбачено, що мінімальний розмір пенсії не може бути менший, ніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Як відомо, така величина на сьогодні становить 1769 грн, і вже, починаючи з 1 липня 2021 року, ця величина буде дорівнювати 1854 грн. Тобто на 85 грн збільшиться розмір мінімальної пенсійної виплати", – зазначила Зорка.

  Вона додала, що максимальна пенсійна виплата дорівнює десятьом мінімальним пенсіям за віком. Тому розмір максимальної пенсії становитиме 18 540 грн, а збільшення може бути на 850 грн.

  Надбавки і підвищення до пенсійних виплат для осіб з інвалідністю через війну коливатимуться залежно від групи інвалідності: від 306 грн – для третьої групи інвалідності та до 552 грн – для першої групи, зазначила посадовець.

  "На таке підвищення можуть також сподіватися й учасники бойових дій. Для них встановлено мінімальну пенсійну виплату, розміром 165% від прожиткового мінімуму, і це дасть можливість збільшити розмір цієї мінімальної пенсійної виплати на 140 грн", – сказала заступниця начальника Пенсійного фонду України в Київській області.

  Перерахунок виплат проведуть також для категорії осіб, які отримали інвалідність унаслідок Чорнобильської катастрофи – постраждалих та ліквідаторів. Для осіб із третьою групою інвалідності виплати збільшаться на 191 грн, для першої – на 242 грн.

  Нагадаємо, що депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який пропонує з 1 січня 2023-го підвищувати вік виходу на пенсію – щороку на один місяць. Тож до 2035-го на заслужений відпочинок українці виходитимуть у 61 рік, а не в 60, як нині.

   

  Попередній матеріал
  Повністю вакциновані: в Україні понад 300 тисяч осіб отримали другу дозу щеплення від COVID-19
  Наступний матеріал
  "НКРЕКП повернула "Роттердам+", тепер НАБУ пора закривати "розслідування" – Дмитро Вовк
  Loading...

  Уряд планує підвищити пенсії військовослужбовцям

  Пенсійний вік в Україні знову можуть підвищити – депутати подали законопроєкт

  Як очільник ОП керує державною політикою та чому підвищення пенсій і зниження комуналки так і не настали – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"

  Депутати хочуть підвищити прожитковий мінімум і прив'язати його до середньої зарплати

  У Мінсоцполітики розповіли, що буде з податками після введення накопичувальної пенсії

  Без довжелезних черг на "Укрпошті": де українці отримуватимуть пенсію з 1 вересня