фото uapress.info

"НКРЕКП повернула "Роттердам+", тепер НАБУ пора закривати "розслідування" – Дмитро Вовк

  Читайте по-русски
  Розслідування справи "Роттердам+" тривало понад 4 роки

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила цінові обмеження на рівні останніх чинних при "Роттердам+". Про це в Facebook повідомив колишній глава НКРЕКП Дмитро Вовк.

  "Сухою юридичною мовою – НКРЕКП затвердила цінові обмеження на рівні останніх діючих цін при "Роттердам+" (у березні – травні 2019-го) плюс інфляція цін виробників за 2 роки. Коли встановили "Амстердам+" у газі за Зеленського або "Роттердам+" на бензин та дизель хтось міг сказати, що це начебто "інше", але коли це чітко на електроенергію, то коментарі зайві", – йдеться в повідомленні.

  "НКРЕКП повернула "Роттердам+", тепер НАБУ пора закривати "розслідування", – підсумував Вовк. 

  Як повідомляв 5.UA, у квітні 2016 року НКРЕКП розпочала застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію, яка впливає на встановлення тарифів на електроенергію для промислових споживачів (постанова № 289 від 3 березня 2016 року). Порядок, зокрема, визначає ціну вугілля за формулою "вартість в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки в Україну". САП і Національне антикорупційне бюро України 2019 року повідомили про підозру низці осіб, зокрема ексглаві НКРЕКП Дмитру Вовку і співробітникам групи "ДТЕК".

  20 травня новий прокурор САП вчетверте закрив справу "Роттердам+" через відсутність у ньому складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020-го. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року. Ці рішення також були підтверджені Офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом України.

  8 червня 2021 року стало відомо, що НАБУ відмовилося від претензій до прокурора САП, що закрив справу "Роттердам+", – ВАКС закрив справу. 

  Додамо, що розслідування справи "Роттердам+" тривало понад 4 роки.

  За цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, усі вони підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули. Відповідно, під час розслідування не було встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.

  Попередній матеріал
  В Україні від липня проведуть перерахунок пенсій: кому та на скільки підвищать
  Наступний матеріал
  Кабмін дозволив сімейним лікарям видавати довідки про вакцинацію від коронавірусу
  Loading...