Ціни на газ
Ціни на газ bigmir.net

У "Донецькоблгазу" вирішили забрати ліцензію

  Читайте по-русски
  Переважну частину його мереж передадуть новому підприємству

  Національнна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, анулювала ліцензію ПАТ "Донецькоблгаз" – дозвіл анулюється з 1 серпня 2021 року за порушення законодавства та зловживання під час постачання природного газу. Про це повідомила прес-служба регулятора.

  "Дії "Донецькоблгазу" – це не просто повторне порушення ліцензійних умов, це диверсія проти споживачів, проти країни. Адже минулого місяця це підприємство відключало від газопостачання теплокомуненерго, попри чітку позицію регулятора, оператора газотранспортної системи, НАК "Нафтогаз України" щодо неприпустимості таких відключень. Державі не потрібен ліцензіат, що накопичує борги перед оператором ГТС та відключає теплокомуненерго", – заявив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

  В регуляторі пояснили, що НКРЕКП за зверненням ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" провела перевірку на предмет дотримання ПАТ "Донецькоблгаз" вимог законодавства щодо здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу.

  "За результатами було встановлено, що ліцензіат двічі протягом 2020 року не виконав умови відповідного договору з транспортування природного газу, укладеного з ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", в частині оплати вартості щодобових небалансів за газові місяці – жовтень, листопад та грудень 2020 року. Це призвело до того, що заборгованість ПАТ "Донецькоблгаз" станом на 16.03.2021 за врегулювання щодобових небалансів за вказані газові місяці минулого року становила 353,9 млн грн (з ПДВ), або 87,12 % від загальної їх вартості", – зауважили в НКРЕКП.

  У регуляторі наголосили, що зважаючи на це, ухвалили рішення анулювати ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ, видану ПАТ "Донецькоблгаз".

  Водночас у НКРЕКП додали, що після консультацій з причетними органами державної влади вирішили анулювати ліцензію "Донецькоблгазу" з 1 серпня 2021 року.

  "Переважна кількість мереж підприємства – це державна власність. Тому ми звертаємось до Міненерго, Фонду державного майна, НАК "Нафтогаз України" як власника 38% акцій "Донецькоблгазу" з тим, щоб вони визначились, якому підприємству будуть передні ці мережі. До 1 серпня 2021 року НКРЕКП має видати ліцензію новому підприємству, яке почне діяльність з чистого листа", – пояснив Тарасюк.

  Нагадаємо, у березні Служба безпеки України розпочала розслідування діяльності посадовців "Донецькоблгазу", що призвела до відключення 58 котелень у зоні ООС. Відключення тепла розслідують як диверсію. За даними розслідування, власниками підприємства є іноземні офшорні компанії з ознаками фіктивності, які контролюються громадянином України з території РФ.

  Попередній матеріал
  З ветеранки АТО "Фортуни" зняли одну з підозр
  Наступний матеріал
  Росія вдається до провокацій, аби викликати реакцію на свої дії – Міноборони Німеччини
  Loading...