Вакцина від кору
Вакцина від кору 5 канал

В Україні третій випадок дифтерії: у МОЗ бідкаються на низький рівень вакцинації

У міністерстві наголошують, що необхідна сироватка є в усіх регіонах України і надається безоплатно – і дітям, і дорослим

В Україні був зафіксований уже третій випадок захворювання на дифтерію – на Київщині захворів 15-річний підліток. Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, діагноз було підтверджено лабораторно.

"Дитині ввели протидифтерійну сироватку, її стан стабільний, зараз вона перебуває в інфекційному відділенні Київської обласної дитячої лікарні Боярки. Нагадаємо, що у разі захворювання на дифтерію необхідним є введення антитоксичної протидифтерійної сироватки (ПДС), яка нейтралізує дію дифтерійного токсину", – йдеться у повідомленні.

У МОЗ рекомендують якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії. Вакцина є в усіх регіонах України і надається безоплатно – і дітям, і дорослим.

Водночас, попри це, рівень вакцинації проти дифтерії залишається низьким – за даними відомства, лише половина українських дітей отримала захист третьою дозою вакцини АКДП у віці 18 місяців минулого року, а дорослих – ще менше.

"Для дітей централізовано закуповується вакцина проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП (з цільноклітинним кашлюковим компонентом), що дає найкращий захист. Також наявна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих", – звітують у міністерстві.

Станом на 1-ше червня 2018 року в Україні є 2,2 млн доз вакцини АКДП, 557 тис. доз АДП та 5,2 млн доз АДП-М. Також наявні 800 доз протидифтерійної сироватки, що була отримана наприкінці 2017 року у вигляді гуманітарної допомоги. 

Докладніше про дифтерію, її симптоми і можливі ускладнення можна почитати тут.

Попередній матеріал
Гриневич розповіла про нові "мовні" претензії з боку Угорщини
Наступний матеріал
Моторошна ДТП у Харкові: двоє байкерів загинули після зіткнення з іномаркою
Loading...

МОЗ оголосило про початок вакцинування від кору дорослих, які в групі ризику

МОЗ: на Миколаївщині від кору померла дитина (оновлено)

Поїсти, а потім – в море: Супрун пояснила, чи справді це небезпечно

У МОЗ розповіли, де і як отримати ліки безкоштовно

Ботулізм в Україні: стало відомо кількість жертв у 2018 році

Супрун розповіла, як подолати тривожність