відкриті джерела

В Україні створять реєстр боржників: що це означає

НБУ отримає від банків перелік та інформацію про позичальників – тих, хто бере кредити

У вівторок, 6 лютого, Верховна Рада ухвалила законопроект, що передбачає створення та ведення Кредитного реєстру Національним банком України. За відповідний документ проголосували 226 народних обранців, повідомляє "Укрінформ"

Як стало відомо, загалом було враховано 48 поправок до законопроекту із 73, решту – відхилено.

"Суть законопроекту зводиться до того, що зараз для того, щоб банківський ринок, кредитний ринок став більш доступним, прозорим, Національний банк матиме завдяки Кредитному реєстру, який зараз створюють, право передавати всю комерційну таємницю іншому банку", – пояснив заступник голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак.

За його словами, це один з документів, які сприятимуть отриманню допомоги від ЄС.

Депутати сподіваються, що законопроект зменшить рівень кредитного ризику, гарантуватиме безпеку банківських операцій, підвищить надійність та стабільність банківської системи тощо.

"Документ передбачає надання Національному банку України повноважень щодо створення та ведення Кредитного реєстру. Згідно з цим законопроектом НБУ, зокрема, отримуватиме від банків та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію щодо позичальників та надаватиме банкам і бюро кредитних історій необхідну інформацію з Кредитного реєстру", – йдеться у повідомленні.

Передбачено, що будуть встановлені певні межі, які би захищали позичальників банків від втручання в їх господарську діяльність та порушення приватності.

До Кредитного реєстру НБУ передаватимуть інформацію про боржників лише за кредитами, заборгованість за якими перевищує розмір 100 мінімальних заробітних плат (наразі – 320 тисяч гривень).

Дивіться також фотогалерею: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вивчив англійську, настрій стабільний: який стан Олега Сенцова в російській колонії
Наступний матеріал
Шпигувала на РФ: скільки років за ґратами отримала жінка-військовий Нацгвардії