Абітурієнти
Абітурієнти 5 канал

В Україні стартував прийом заяв на вступ до вишів: скільки є часу на подачу документів

  Читайте по-русски
  26 липня з'являться списки рекомендованих на бюджетні місця, до 31 липня абітурієнти повинні принести оригінали документів до вишів для зарахування

  Із 10 липня в Україні почався прийом заяв у виші для вступу на бакалавра та наскрізного магістра (медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування – ред.). Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

  "Можливість подання заяв була відкрита сьогодні, 10 липня 2019 року, о 9-й ранку", – йдеться у повідомленні.

  Вступники можуть подавати заяви в електронній формі через власні кабінети на сайті. Генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров зауважив, що після подання першої заяви в електронному кабінеті жодні дані змінити не можна.

  "Тому перед поданням першої заяви вступник повинен перевірити, чи правильно він завантажив усі документи та вказав інформацію", – наголосив Шаров.

  Абітурієнту треба перевірити, чи завантажено правильні файли:

  • додаток до документа про освіту;
  • фото вступника;
  • довідка про місце реєстрації, якщо вступник претендує на сільський коефіцієнт.

  У МОН додали, що перевірити в кабінеті також потрібно:

  • чи правильно розрахований середній бал;
  • чи збігаються бали ЗНО, що відображаються в кабінеті, та зазначені в сертифікатах ЗНО;
  • чи правильно вказаний номер мобільного;
  • чи правильно визначено громадянство, право на додаткові бали та сільський коефіцієнт.

  Як зазначається, цьогоріч вступники на бакалавра чи наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подати будь-яку кількість заяв. Джерело фінансування вступник обирає під час подання кожної заяви. Окрім того, у кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він також обов'язково обирає її пріоритетність – від 1 до 7, де 1 – це найвища пріоритетність, а 7 – найнижча.

  Водночас, якщо вступник анулює заяви з першими пріоритетностями, то найвищою в нього буде наступна пріоритетність. Наприклад, заяви з пріоритетностями 1 та 2 скасовані, отже найвища – 3. Саме з неї почнеться розгляд заяв вступника, й ця заява розглядатиметься одночасно на рівні з першою пріоритетністю інших вступників.

  Після подання заяви змінити пріоритетність уже неможливо.

  В Міністерстві освіти і науки також зазначили, що частина вступників подає заяви в паперовій формі до приймальних комісій вишу. До цієї категорії належать ті, хто:

  • вступають за співбесідою, іспитами, квотами 1, 2, квотою для іноземців;
  • мають розбіжності даних в ЄДЕБО та у шкільному свідоцтві (атестаті), сертифікаті ЗНО;
  • вступають для повторного навчання за бюджетні кошти;
  • мають право на першочергове зарахування (угода про відпрацювання лікарем чи вчителем у селі);
  • подають іноземний документ про освіту;
  • є іноземцями або особами без громадянства, які постійно проживають в Україні;
  • подають документ про освіту старого зразка (виготовлений не за фотополімерними технологіями);
  • можуть отримати додаткові бали для вступу на спеціальності "Середня освіта (Фізична культура)" та "Фізична культура і спорт" (призери та переможці чемпіонатів Європи та чемпіонатів світу, всесвітньої Гімназіади, переможці чемпіонатів України з олімпійських видів спорту);
  • подають заяву після закінчення терміну роботи електронних кабінетів;
  • не можуть зареєструвати електронний кабінет або подати електронну заяву з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії вишу.

  У МОН зазначають, що загалом на ранок 10 липня було зареєстровано понад 138 тисяч електронних кабінетів вступників – це майже 90% від очікуваної кількості цього року. Реєструвати кабінети та подавати через них заяви можна буде до 18-ї години 22 липня для тих, хто вступає за сертифікатами ЗНО та/або творчими конкурсами, складеними з 1 до 10(12) липня, й до 16 липня – для вступників за співбесідою, іспитами чи творчими конкурсами.

  26 липня з'являться списки рекомендованих на бюджетні місця. До 31 липня абітурієнти повинні принести оригінали документів до вишів для зарахування. 1 серпня відбудеться зарахування на бюджет, із цього ж дня починається оприлюднення списків на контракт. Зарахування на контракт може тривати до 30 вересня.

  Як повідомляв 5.UA, у МОН розповіли про особливості вступної кампанії-2019

  Попередній матеріал
  Захоплених Росією українських моряків визнали військовополоненими – резолюція ПА ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Парад гордості, честі та гідності: Парубій і Гройсман розкритикували заяву Зеленського
  Loading...