Брифінг Міносвіти
Брифінг Міносвіти 5 канал

Стартувала вступна кампанія-2019: про перебіг і новації для абітурієнтів – включення

Читайте по-русски
Серед нововведень цьогорічної вступної кампанії – першочергове зарахування вступників на бюджет на спеціальності, які стосуються освіти та охорони здоров'я

В Україні розпочалася вступна кампанія до закладів вищої освіти. Від сьогодні абітурієнти реєструються в електронних кабінетах. Про старт кампанії йшлося на брифінгу Міністерства освіти. Там перебувала і кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.

Вже понад 15 тис. вступників створили онлайн-сторінки. А з 10 липня вже почнуть приймати заяви та документи, останній день – 22 липня. Такі терміни стосуються тих, хто вступає тільки за сертифікатами ЗНО.

Нині система працює без перебоїв – переконують у Міносвіти.

"Перші години роботи показали, що система працює стабільно. Цього року ми модернізували програмне забезпечення Державної електронної бази з питань освіти, відповідно до поточних потреб. Хочу звернути увагу, що, як правило, вступники підвантажують не фото на документи, а відповідно селфі. В інструкції все чітко описано, тому перед тим як щось зробити, радимо уважно прочитати, щоби потім не помилитися", – зазначила директор ДП "Інфоресурс" Оксана Бєлік.

Серед нововведень цьогорічної вступної кампанії – першочергове зарахування вступників на бюджет на спеціальності, які стосуються освіти та охорони здоров'я. Але за умови, якщо абітурієнти укладуть договір про відпрацювання в сільській місцевості. Угода розрахована щонайменше на 3 роки.

"Саме з цього року вперше запрацює механізм першочергового зарахування для тих вступників у медичні та педагогічні виші, які готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості, та укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу. В нас є квота міст державного замовлення для таких абітурієнтів. І навіть якщо ця квота вичерпується, їхній результат при укладанні контрактів буде домножуватися на коефіцієнт 1,05, що дає значні шанси для вступу на бюджет", – наголосила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Попередній матеріал
Парубій про заяву Богдана: Не дозволимо повертатися до часів закону "Колесніченка-Ківалова"
Наступний матеріал
Російська ракета з Сирії впала на Кіпрі – ЗМІ публікують відео
Loading...