молоко, пляшка молока
молоко, пляшка молока
Depositphotos

В Україні спростували інформацію The Independent щодо радіоактивного молока

  Щоденна британська газета поширила неправдиве повідомлення по те, що в Україні рівень радіоактивності молока нібито перевищує норму

  У публікації з назвою "Рівень радіоактивності українського молока перевищує норму", що вийшла у виданні The Independent, була надрукована фейкова інформація про якість українського продукту. Про таке голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа написав у Facebook.

  У заголовку йдеться нібито про все молоко з України. В тексті названі окремі регіони. Насправді, в найгірших пробах молока в найбільш уражених населених пунктах (а не регіонах!) вміст радіонуклідів у молоці вдвічі менший, аніж допустимі норми в ЄС. Саме таким мав би бути заголовок цієї статті в Україні.

  Володимир Лапа також запевнив, що перевірити інформацію може кожен охочий, вона є на сайті Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології.

  В Україні гігієнічні нормативи щодо радіонуклідів затверджені наказом МОЗ №256 від 03.05.2006. Візьмемо для прикладу норматив по Цезію-137. Справді, для сирого молока і молочної продукції він встановлений на рівні 100 Бк/кг, для масла і сирів – 200, для сухого молока – 500.
  Беремо європейське законодавство. Регламент ЄС 2016/52. Допустимий вміст радіонуклідів цезієвої групи в молочних продуктах – 1000 Бк/кг. Там є не лише Цезій-137. Але у випадку з Україною саме він – основний фактор ризику.

  Як повідомила газета The Independent, дослідження Університету Ексетера та Українського інституту сільськогосподарської радіології показують перевищення радіоактивного забруднення молока в Україні вп'ятеро вище норми.

  Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що уряд Канади виділить $1 млн на будівництво кооперативного молокопереробного заводу на Львівщині.

  Попередній матеріал
  SpaceX має намір побудувати "Ракетний сад" у космічному центрі Кеннеді
  Наступний матеріал
  Майже 90%: Росія захопила рибальські ресурси України в Чорному морі

  Українців попереджають про шквали та грози: де дощитиме найбільше

  Відсвяткували: канадські депутати вбралися у вишиванки

  Робочий візит: Порошенко відвідає Туреччину

  The Times вибачилася за карту з "російським" Кримом

  МінТОТ: Окупований Крим гине через посуху – фото

  "Вимагаємо змінити": українська сторона гостро відреагувала на мапу Росії з Кримом у британському виданні