Феміда
Феміда 24tv.ua

В Україні розпочав роботу Антикорупційний суд – які його функції

Читайте по-русски
Із дня, коли почав працювати суд, корупційні кримінальні провадження, як нові, так і ті, що вже слухаються в інших судах, повинні бути передані до Антикорупційного суду

Вищий антикорупційний суд України розпочав свою діяльність. Про таке повідомляє "5 канал".

Законом встановлюється, що Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом у системі судоустрою України.

Крім того, понад 3000 кримінальних проваджень передадуть до Вищого антикорупційного суду з місцевих судів. Про це заявили під час пресконференції з нагоди початку здійснення судочинства установою.

На урочистостях був присутній, зокрема, і президент. Володимир Зеленський заявив, що його команда працює над тим, аби Вищий антикорупційний суд працював не над справами дрібних чиновників, а ухвалював рішення щодо топкорупціонерів.

Додамо, Зеленський пропонує ВР зосередити Вищий антикорупційний суд виключно на справах топкорупції. Це передбачено президентським законопроєктом №1025 "Про внесення зміни до закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)", зареєстрованим у парламенті 29 серпня та визначеним главою держави як невідкладний. Згідно з пояснювальною запискою до документа, початок роботи Вищого антикорупційного суду має завершити становлення системи антикорупційних органів в Україні.

Усі подробиці першого дня роботи суду дивіться у сюжеті кореспондентки "5 каналу" Лесі Головатої:

Як повідомляв 5.UA, 7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила президентський закон про Вищий антикорупційний суд. 11 квітня цього року судді Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду склали присягу. 7 травня судді ВАСУ обрали головою Вищого антикорупційного суду суддю Олену Танасевич, її заступником – суддю Євгена Крука.

Попередній матеріал
В Україні госпіталізували з харчовими отруєннями 39 осіб – подробиці
Наступний матеріал
Новий законопроєкт про зміни до Податкового кодексу містить у собі ознаки політичної корупції – академік Геєць
Loading...