Максим Степанов
Максим Степанов YouTube / Рандеву

В Україні є розробки вакцини від COVID-19, але вони на доклінічній стадії – Степанов

Читайте по-русски
Україна веде також перемовини з іншими країнами і розглядає варіанти, щоб закупити вакцину за кордоном

Очільник Міністерства охорони здоров'я України Максим Степанов у програмі "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" розповів, чи варто чекати на українську вакцину проти коронавірусу.

Голова МОЗ сказав: "За 29 років ми повністю знищили виробництво будь-яких вакцин в Україні. У нас просто не існує виробництва вакцин в Україні. У нас, із одного боку, є наші вчені, які здатні виробляти вакцини, з іншого боку, є досить потужні фармакологічні підприємства, які готові виробляти це все на своїх потужностях. І це просто треба з'єднати. І держава має зробити держзамовлення. У нас є відповідні розробки на доклінічних стадіях і є хороші результати, які, я думаю, все-таки ми побачимо скоро. Але ця вакцина не буде швидко, ми маємо це розуміти".

Степанов додав, що Україна веде також перемовини з іншими країнами і розглядає варіанти, щоб закупити вакцину за кордоном у перспективі.

"Те, що стосується вакцини у світі, то є декілька компаній, які проходять третю стадію клінічних випробувань. Це обов'язково. Тобто виготовлення вакцини досить довготривалий процес. Третя стадія – це вже кінцева, це те, що повинно бути обов'язково при клінічних дослідженнях. Ми зі всіма цими компаніями співпрацюємо, комунікуємо вже близько 4 місяців. Це китайські компанії, англійська та дві американські. Саме на предмет того, що як тільки вони закінчать третю стадію і буде зареєстрована відповідна вакцина, щоб ми цю вакцину могли закупити. Ба більше, ми зараз ведемо з ними перемовини, що ми готові сплачувати передплату, так званий ф'ючерз. Єдине, що ми вимагаємо, дайте нам, будь ласка, чіткий термін, коли ви почнете постачати вакцину в Україну, через який термін після реєстрації. Наприклад, зареєстрували в грудні, а поставки почнете в лютому чи в березні", – сказав Степанов.

На запитання, як вгадати, коли хто пройде цю останню третю стадію, Степанов сказав, що це той випадок, коли треба ухвалювати рішення і брати на себе відповідальність.

"Я прихильник того, щоб це брати в декількох компаній. Окрім того, Україна приєднана до глобальної ініціативи СOVAX щодо забезпечення вакциною різних країн. Ми там провели величезну роботу і, згідно з підписаними нами документами, ми отримаємо до 20% від загальної кількості населення, тобто 8 мільйонів доз для щеплення 8 мільйонів наших громадян", – сказав він.

Степанов також розповів, що на третій стадії випробувань вакцини до процесу задіяні від 30 до 50 тисяч добровольців, і науковці мають відстежувати стан здоров’я кожного з них, щоб підвередити безпечність цієї вакцини. І саме тому, каже Степанов, немає російської вакцини, бо вона не пройшла всі стадії клінічного випробування.

Як повідомляв 5.UA, на виготовлення української вакцини від коронавірусу виділять 150 мільйонів гривень. "Фінансування от у повному обсязі. Будуть зроблені розрахунки. І я вважаю, що у повному обсязі ми профінансуємо це з боку держави. Саме виготовлення цієї вакцини. І на цьому наполягає президент країни, що нам це потрібно", – зазначив чільник МОЗ.

Готова вакцина, з клінічними випробуваннями та налагодженим виробництвом, може з'явитися приблизно за рік, прогнозують експерти. 

Водночас низка фахівців висловлюють думку, що Україна не зможе налагодити виробництво власної вакцини через відсутність лабораторій з необхідним рівнем біологічної безпеки.

Попередній матеріал
Аваков на безпековому форумі: "Ніхто не матиме преференцій у проведенні опитувань у день виборів"
Наступний матеріал
"Політтехнологія і незаконна агітація": фонд "Демократичні ініціативи" про опитування Зеленського – включення
Loading...

Міська влада Дніпра зробила все, щоб інфекційна безпека на 425 виборчих дільницях міста була дотримана

Усі медзаклади отримали гроші на виплати надбавок лікарям та медсестрам – Степанов

Випередила Пакистан: Україна вийшла на 23-тє місце за кількістю хворих на COVID-19 у світі

"Жодна виборча дільниця не забезпечена приладами температурного скринінгу і дезінфекторами" – Денісова

У Коломиї всі лікарі інфекційної лікарні захворіли на COVID-19

"Влада замість того, щоб закупити ліки і тести, закопала гроші в асфальт" – Порошенко