Олексій Давиденко в ефірі програми "ІнфоВечір"
Олексій Давиденко в ефірі програми "ІнфоВечір" 5 канал

В Україні є лише 15 апаратів ЕКМО, які можуть знадобитися при ускладненні коронавірусу – медпідприємець

Читайте по-русски
Апарати ШВЛ стандартного і експертного класу можуть коштувати від 600 тисяч гривень до більше ніж двох мільйонів

Медичний підприємець Олексій Давиденко в ефірі програми "ІнфоВечір" на "5 каналі" розповів про ситуацію із медичним обладнанням в Україні, яке може знадобитися при лікуванні коронавірусу.

"Є три загальні класи апаратів ШВЛ. Перший – портативні. Вони взагалі не підходять сьогодні під лікування або підтримування пацієнтів з коронавірусом. Другий – стандартного класу. Вони є дуже різні. В українських реаліях вони коштують від 600 тисяч до півтора мільйона гривень за апарат. Треті – апарати експертного класу. Вони підходять як для дорослого, так і для дитячого населення, і коштують від 2 і більше мільйонів гривень. В Україні апаратів всіх типів було трохи більш як 2 тисячі", – сказав Давиденко.

Він додав: "Але ми повинні розуміти, що коронавірус, потрапляючи в організм людини, дуже швидко вражає 80% або й більше відсотків легень, і тоді такого пацієнта треба підключати до апарату ЕКМО. А таких апаратів на всю країну 15. У світі їх виробляють декілька виробників. Навіть найбільші імпортери не можуть їх сьогодні привезти в Україну. Держава повинна домовлятися про купівлю таких апаратів".

"Останній раз влада поверталася обличчям до інфекційних відділень у 2009-2010 році, коли був свинячий грип. Після того ніхто ними не займався. Їх не ремонтували, в них не ремонтували обладнання, не купували нове. Тому зараз, у 2020 році, коли це виникло, зрозуміли, що дуже велика кількість обладнання не відповідає робочим якостям і почали його ремонтувати", – резюмував медпідприємець.

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я планує закупити близько 200 апаратів штучної вентиляції легень, які вироблені в Україні.

Попередній матеріал
Кадри поза конкурсом: політичні звільнення та безконкурсні призначення – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
У гуртожитку Запоріжжя локалізували спалах COVID-19
Loading...

МОЗ планує закупити близько 200 вітчизняних апаратів штучної вентиляції легень

Тут готуються до другої хвилі захворювання – український медик в Італії розповів подробиці

Наразі в Україні не задіяна й половина апаратів ШВЛ – Ляшко

Складаються з автодеталей: інженери Tesla показали прототип апаратів ШВЛ – відео

Ілон Маск запропонував безкоштовні апарати ШВЛ – Супрун попросила для України

На сьогодні законтрактована цифра на 70 тисяч костюмів: Порошенко розповів про допомогу лікарям