Вакцина
Вакцина Фото із відкритих джерел

В Україні достатньо вакцин від кору, аби забезпечити усі вікові групи осіб – МОЗ

Вакцини, які є в Україні, – якісні, безпечні та ефективні, кажуть у міністерстві

Україна повністю забезпечена необхідними вакцинами. У цьому запевнили представники МОЗ та ЮНІСЕФ на прес-конференції, присвяченій Європейському тижню імунізації 23 квітня, передає "5 канал".

Посадовці переконують: нині у країні є достатня кількість вакцин, щоб охопити імунізацією усі вікові групи осіб.

У Міністерстві охорони здоров'я стверджують, що нестачі та спалаху епідемій удалося уникнути через завчасне запровадження закупівель. Тепер їх планують на три роки вперед. Крім того, МОЗ планує упорядкувати й календар щеплень для зручності батьків.

"Ці вакцини, які є в Україні, є якісними, безпечними й ефективними, тому що для нас їх закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і всі вакцини є перекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, незалежно від країни, якою вони виробляються", – запевняє заступник міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина.

"Зараз у нас наявні всі вакцини, передбачені календарем щеплень в усіх регіонах. Ми раді повідомити про нові надходження: кілька днів тому прибула додаткова партія вакцин проти кору-паротиту-краснухи (КПК). Це 800 тисяч доз. Це значно допоможе подолати спалахи кору", – каже голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.

Нагадаємо, раніше у МОЗ повідомили: порівняно з попередніми роками, охоплення щепленнями проти кору в Україні значно зросло. Так, тільки за останній рік плановою вакцинацією охоплено понад 90% дітей. Але цього поки недостатньо, аби зупинити спалах кору.

Попередній матеріал
Депутати проти журналістів: хто переміг у благодійному футбольному двобої
Наступний матеріал
Гібридні загрози та реагування на них: в Україні стартував XVIII Міжнародний тиждень НАТО
Loading...