5.ua

В СБУ вирішили, що документи КҐБ мають стати більш доступними

  Відтепер в Архіві СБУ історичні матеріали про репресії та український визвольний рух можна копіювати власними засобами і безкоштовно, а час роботи читального залу продовжено. Про це в СБУ повідомили 8 квітня.

  "За основну мету ми ставимо забезпечення максимально широкого доступу і відкритість до документів для всіх заявників. Архів має працювати не на себе, а для громадян", — підкреслив в повідомленні новий директор архіву Служби Ігор Кулик.

  Директор архіву СБУ також повідомив, що відтепер надано дозвіл на безперешкодне і безкоштовне копіювання власними засобами ще не оцифрованих архівних документів.

  "Дослідників ми проситимемо залишити нам копії, таким чином швидше поповнюватиметься наша електронна колекція. Нагадаю, з оцифрованими матеріалами можна знайомитися щодня з 14:00 до 17:00 в Інформаційному-довідковому залі архіву СБУ на вул. Ірининській 8. Все, що є в системі, ви можете скопіювати на власну флешку", - заявив Ігор Кулик.

  В СБУ вважають пріоритетним можливості швидко знайти інформацію про минуле для жертв репресій та їх родин. Також керівник архіву СБУ розповів, що зараз зменшено час на підготовку відповідей на звернення громадян, аби заявники могли швидше отримати запитувану інформацію або консультацію щодо продовження подальшого пошуку.

  "Протягом наступних декількох місяців, - зазначив директор архіву СБУ, - Буде приділено приділить значну увагу роботі регіональних архівів СБУ. Йдеться про активізацію роботи Інформаційно-довідкових та читальних залів, поповнення електронних баз новими надходженнями, аби зняти потребу витратних поїздок до столиці, навчання для співробітників секторів архівного забезпечення в регіонах…".

  Підсумовуючи, Кулик підкреслив, що усвідомлюючи цінність документів радянської карально-репресивної системи для вивчення не лише української історії, але й історії Європи та СРСР, в СБУ відновлять або продовжить серію міжнародних проектів у співпраці із архівними установами Європи.

  Попередній матеріал
  День у ВРУ виявився плідним на закони і скандали
  Наступний матеріал
  Подробиці "ювелірного звільнення" Харківської ОДА від сепаратистів
  Теги:
  Loading...