5.ua

День у ВРУ виявився плідним на закони і скандали

  Державна зрада – до 12, диверсія – до 10, шпигунство – до 10, за сепаратизм – до 5 років за ґратами. Перешкоджання діяльності Збройних сил – до 8 років за ґратами. Захоплення підприємств – до 8 років.

  Верховна Рада сьогодні відреагувала на шабаш сепаратистів на сході. Затримані у Харковській ОДА бойовики вже потрапляють під його дію. Попри скандальність, Рада сьогодні виявилась плідною. Нарешті прийнятий закон про місцеві вибори, скасований утилізаційний збір і прийнято закон про люстрацію суддів. Ну а в кулуарах найкрасномовнішою була спонтанна акція "нагадай регіоналу про сепаратизм".Після нічного виходу на люди бізнесмена Ахметова у Донецьку – популярне питання журналістів до регіоналів: що це – спроба взяти реванш чи торги з новою владою. Постійні емоційні перемовляння регіоналів у залі лише спонукають до таких питань.

  Бориса Колеснікова, наприклад, намагались розпитати чи не схожі події у Донецьку на шантаж, чи справді він хоч відколоти Схід країни, і хто йому заважає розмовляти російською. А лідер фракції регіоналів Олександр Єфремов до хрипоти спростовував свою причетність до організації сепаратистських заворушень у Луганську і завозу так званих "гастролерів".

  Парламент відповідає новим законом авторства батьківщинівця Соболєва. Тепер за сепаратизм прописані покарання. Закон передбачає підвищення термінів відповідальності за найважчі злочини проти держави. Від трьох до п’яти років в'язниці – за порушення Конституційного ладу, чи заклики змінити територію чи державний кордон. До 12 років – за держзраду, до 10-ти – за диверсію та шпигунство. За перешкоджання діяльності Збройних сил - до восьми років.

  Під час розгляду законопроекту позафракційний Ляшко виявляє диверсію просто в залі – у вигляді Царьова. "Появився! 2 місяці робив все щоб знищити країну – сьогодні московські господарі дали йому команду прийти в залу! Він не має права тут знаходитися. Іди у ФСБ – де ти отримуєш зарплату!" – обурювався нардеп.

  Царьов відповідає знаками: складає загальновідому конструкцію з пальців. В кулуарах журналісти намагались допитатись у нього, що він хотів сказати непристойним жестом, і чи дізнався нарешті, коли почалась Друга світова війна. Такі питання цього дня йому задали не один раз, а група опонентів на чолі з Степаном Хмарою і на фізичні зауваження натякнули.

  Із Партії регіонів Царьова виключили, а ось заступником голови фракції – на парламентському сайті він і досі значиться. Фракцію регіоналів тільки цього дня покинули більше десятка депутатів, щоправда, двоє – які виходили в лютому – повернулися. Серед тих, хто пішов – і колишній представник колишнього президента Юрій Мірошниченко. Згорьованим голосом він розповів журналістам, як відчуває персональну відповідальність і провину за те, що відбувалося в країні та за діяльність ПР.

  А от від комуністів – ніхто не йде. Натомість, їхнього лідера виштовхують з трибуни. Не свої – свободівець Михальчишин. В бій ідуть навіть жінки. Комуністка Калетнік взялася за кривдника, а в кулуарах ще й назвала його "разнузданная шваль и тварь".

  Після бою комуністи покинули залу. У подряпинах свободівця журналісти і собі вбачають диверсію – не політичну. Михальчишин розпитували, чи був у нього роман з агресивною комуністкою. Той усе заперечив і пообіцяв запросити на весілля з дівчиною з Івано-Франківська.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українська футбольна збірна отримала нову форму
  Наступний матеріал
  В СБУ вирішили, що документи КҐБ мають стати більш доступними