Під час обшуків у мікрорайоні Симферополя Дубки в окупованому Росією Криму силовики ФСБ вбили уродженця Узбекистану Набі Рахімова. Про це повідомили "Ґрати" з посиланням на адвоката Рахімова Ісляма Веліляєва.
Вранці 11 травня співробітники ФСБ оточили територію поблизу будинку в селі Завітному і після обшуку відвезли у відділок його дружину. Самого Рахімова в будинку не було – він був на заробітках у Сімферополі.
Пізніше про обшук в недобудованому будинку в сімферопольському селищі Дубки, де, ймовірно, працював Рахімов, повідомили активісти "Кримської солідарності". За словами сусідів, вранці вони почули перестрілку та вибух, які пролунали з будинку. Співробітники ФСБ заборонили проводити зйомку на місці обшуків та виставили оточення далеко від будинку.
Згодом до будинку під'їхала машина ритуальної служби та вивезла тіло, повідомили у "Кримській солідарності". Після закінчення обшуку активісти виявили в будівлі сліди крові на підлозі та сліди вибуху на стінах.
Адвокату Рахімова представники ФСБ заявили, що той "опирався затриманню за допомогою гранати та зброї" і був застрелений. Окупанти також порушили справу про "посягання на життя співробітника правоохоронних органів", але не повідомили, в межах якої справи вони проводили обшуки.
За даними "Кримської солідарності", в 2010 році в Узбекистані проти Рахімова було відкрито кримінальну справу через нібито належність до забороненої на території країни партії "Хізб ут-Тахрір". В 2013 році його заарештували у Москві згідно повідомлення влади Узбекистану про розшук.
Пізніше Рахімов звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на те, що в Узбекистані на нього очікує політичне переслідування та тортури, а в Росії його утримують у нелюдських умовах. ЕСПЛ визнав скаргу Рахімова справедливою та присудив виплатити йому 17 тисяч євро компенсації за судові та моральні збитки.
У Рахімова було двоє дітей – 11 та 15 років, він проживав у Криму з 2015 року.
Нагадаємо, 30 квітня окупанти в Криму провели обшук в Ернеста Сейтосманова – під час обшуку троє людей заламали чоловікові руки та почали душити. Відпустили лише, коли йому стало зле. Працівники ФСБ вимагали від Ернеста Сейтосманова показати, де зберігає заборонені речі.