Кайдани
Кайдани Shutterstock

В окупованому Криму понад 100 осіб незаконно позбавили волі

  Читайте по-русски
  Серед ув'язнених й журналіст Владислав Єсипенко

  Станом на кінець березня 114 осіб позбавлені волі в рамках політично мотивованого або релігійного кримінального переслідування в Криму. Про це свідчить моніторинговий звіт Кримської правозахисної групи ситуації з правами людини в Криму за березень 2021 року.

  "У березні загальна кількість жителів Криму, позбавлених волі у "справі кримських мусульман", – 74 людини. Ще п'ять осіб обмежені в переміщенні: троє перебувають під наглядом і не можуть покинути окуповану територію, двоє – під домашнім арештом", – йдеться в звіті.

  Зазначається, що фігурантів цієї справи звинувачують в причетності до ісламських організацій або в пропаганді діяльності організацій, які в РФ визнані терористичними або екстремістськими, але не є такими з точки зору законодавства України.

  Крім того, на кінець березня в ув'язненні перебувають 16 осіб. В тому числі й журналіст Владислав Єсипенко по "справі українських диверсантів", яких ФСБ РФ при затриманні звинуватила "в підготовці диверсій, зберіганні зброї і шпигунстві".

  Також на кінець березня за звинуваченням в участі в батальйоні Номана Челебіджихана позбавлені свободи шість чоловік. За даними Кримської правозахисної групи, на кінець березня 2021 року в рамках переслідування "Свідків Єгови" в Криму були позбавлені волі п'ять чоловік, ще четверо обмежені в переміщенні: троє перебувають під домашнім арештом, один – під підпискою про невиїзд.

  Також у звіті йдеться про те, що, за інформацією Кримської правозахисної групи, до журналіста Єсипенко, затриманого 10 березня 2021 року, співробітники ФСБ застосовували тортури (удари електричним струмом і удушення поліетиленовим пакетом) з метою отримання необхідних слідству свідчень.

  Нагадаємо, із території окупованого Криму триває примусова депортація громадян України, які не мають паспортів Російської Федерації та проживають у Криму без так званої посвідки на перебування. 

  Попередній матеріал
  Порошенко очолив рейтинг "ідеального політика для сучасної України" – дослідження Fama
  Наступний матеріал
  На Буковині під час служби прикордонник вкоротив собі віку
  Loading...

  В українському МЗС пояснили, чому виступають проти денонсації Харківських угод

  Уже понад 10 країн світу підтримали Кримську платформу – подробиці

  Голод в Америці, зламане Т9 в голові Азарова і фантомний водій – "Вечір з Яніною Соколовою"

  Закон Путіна для "іноземців": як окупант відбирає землю у Криму

  СБУ проводить масштабні обшуки у представників "Українського вибору"

  Керівник виборчого штабу "Слуги народу" Слюсарев 20 разів літав до Криму з території Росії – розслідування