5.ua

В Одесі хочуть перейменувати вулиці, названі на честь героїв АТО та борців за незалежність України

Декомунізація закінчилася штовханиною з поліцією

В Одесі планують перейменувати понад півсотні вулиць, зокрема ті, що носять прізвища героїв АТО. До списку також потрапили топонімічні об'єкти, названі на честь борців за незалежність України. Представники патріотичних організацій, незгодні з рішенням мерії, влаштували пікет. Він закінчився штовханиною з поліцією.

Вулиця Червоних Зорь – така назва була дуже поширена в Радянському Союзі. У травні 2016-го згідно з законом про декомунізацію її перейменували на честь відомого архітектора Бернардацці, саме за його проектом в Одесі збудували філармонію. Але й це не остаточний варіант. Тепер чиновники хочуть назвати вулицю Храмова.

Таких суперечливих топонімічних об'єктів в Одесі понад півсотні. У травні обласна влада видала розпорядження перейменувати частину вулиць на честь героїв АТО та відомих українських діячів. Зараз міські чиновники намагаються оскаржити це рішення.

Біля Приморської райадміністрації, де відбуваються громадські слухання щодо перейменування, активісти розпочали пікет, який перетворився на штовханину з поліцією.

Співробітники поліції застосували сльозогінний газ та кийки.

Після сутичок слухання усе ж таки розпочали. Чиновники кажуть – обираючи нові назви, намагалися максимально уникнути політичної складової.

Попри бажання чиновників, учасники громадських слухань постановили ще раз не змінювати назви вулиць. Але тепер останнє слово за мерією.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
ЄС вирішить питання щодо безвізу до літа, аби уникнути розбрату всередині Союзу – нардеп
Наступний матеріал
Куба запропонувала Чехії розплатитися з багатомільйонними боргами ромом
Loading...

Машина часу. Історія міста Бровари: Швидка комунізація і довга декомунізація

Зубко хоче, аби депутати "декомунізували" Житловий кодекс

Нова сесія Верховної Ради: декомунізована стела, сенсорні екрани та понад 15 тис. законопроектів

"Ми запустили процес": у Харкові декомунізували 5 станцій метрополітену