Е-декларації twitter.com

В НАЗК нарахували 85 способів вдосконалити перевірку е-декларацій

  У агентстві бідкаються на відсутність доступу до усіх "необхідних для проведення перевірок" державних реєстрів

  Національне агентство з питань запобігання корупції за допомоги експертів програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" (EUACI) провело аналіз бізнес-процесів повної перевірки е-декларацій. Як результат – було підготовлено звіт, який містить одразу 85 рекомендацій щодо покращення процесу перевірки, передає прес-служба НАЗК.

  "Відповідно до рекомендацій, покращення бізнес-процесів у НАЗК може відбутись після усунення зовнішніх обмежень, зокрема, шляхом надання НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення перевірок, та удосконалення порядку проведення повної перевірки декларацій", – мовиться у повідомленні.

  Як приклад, в документі згадується Румунське агентство з питань доброчесності (АNI), в якого є доступ "до всіх необхідних баз даних" і яке кожного року виконує приблизно 4 тис. перевірок декларацій. Як запевняють у Нацагентстві: "Будучи в таких же умовах, НАЗК зможе обробляти у декілька разів більше декларацій, ніж румунські колеги, зважаючи на кількість проведених на сьогодні повних і спеціальних перевірок декларацій за відсутності модуля верифікації та наявності доступу до лише 11 з 23 необхідних реєстрів та баз даних".

  Відповідно до повідомленні прес-служби відомства, експерти EUACI вважають за необхідне запровадження обов'язкової формули обрахунку необґрунтованих статків та незаконного збагачення. Крім того, невідкладним питанням був названий запуск електронної системи розподілу справ щодо повної перевірки декларацій та передача НАЗК функцій адміністрування реєстру е-декларацій.

  "Крім цього, експерти EUACI підкреслюють необхідність уповноваження НАЗК самостійно приймати внутрішні рішення щодо процедури й методів перевірки декларацій без реєстрації цих рішень у Міністерстві юстиції", – запевнили в агентстві.

  Попередній матеріал
  Дивіться наживо на 5.UA засідання ВР і брифінг речника Міноборони
  Наступний матеріал
  Підкорення світових екранів: У Страсбурзі стартував тиждень українського кіно "Україна у фокусі"
  Loading...

  "Першопроходець": Аваков внесе правку у свою е-декларацію

  Єдиний журналіст Узбекистану, що критикував місцеву владу: чому в Україні арештували Нарзулло Охунжонова

  Суд у "газовій справі" Онищенка не може розпочатися – адвокати ігнорують засідання

  Міноборони викрило посадовця, що планував забудову військових містечок новими ЖК

  "ЗА ЧАЙ.COM": екс-консультант Ради Європи Іван Сікора в ефірі "5 каналу" – про корупцію та хабарі

  Джамала емоційно про наболіле і корупцію: "Це – мій дім, не треба віддирати, не треба забирати"