В Маріуполі борються з комарами, що переносять вірус лихоманки

  Боротьбу з комарами, які переносять лихоманку Західного Нілу – оголосили у Маріуполі. Санепідеміологи перевіряють затоплені підвали будинків. Влітку на лихоманку захворіла студентка, але наявність інфекції встановили лише на початку листопада. За словами епідеміологів, - за цей рік - це перший підтверджений випадок зараження африканським вірусом в Україні.

  Діагноз 18-річній студентці з Маріуполя лікарі поставили не одразу. Лабораторні аналізи підтвердили африканський вірус лише за чотири місяці після початку хвороби.

  Георгій Гусаков, головний державний лікар  Маріуполя: "Длительное время ей диагноз не устанавливался. Она обращалась по поводу лихорадочного состояния, других симптомов. Начиная с июля месяца ее лечили и амбулаторно и в стационарах. Она сегодня жива, здорова, учится в университете".

  Дівчина відмовляється від інтерв’ю, і запевняє – почувається добре.

  Телефоном – дівчина: "Хорошо в принципе, я не жалуюсь. Нормальное состояние сейчас".

  Симптоми західно-нільської лихоманки легко переплутати з грипом - кажуть лікарі. Насторожити мають перепади температури тіла. Хвороба небезпечна тим, що може призвести до менінгіту або енцефаліту.  Кожен десятий випадок зараження - смертельний. У зоні особливого ризику - літні люди та з ослабленим імунітетом.

  Переносить смертельну хворобу – звичайний комар. До нього вірус потрапляє від птахів-мігрантів.

  Світлана Шовковенко, ентомолог: "Комары рода Кулекс Молескус – это подвальный комар. Они могут выплаживаться в загрязненных водоемах и именно подвалах, залитыми хозбытовыми отходами. Без солнечного света они прекрасно размножаются и потом круглый год могут беспокоить жителей данного дома".

  Під час першого огляду підвалів санепідеміологи звертають увагу на вологість – це ідеальний клімат для розмноження комарів. Із півтори тисячі перевірених підвальних приміщень - десять відсотків не відповідають нормам.

  Мешканка Маріуполя: "Как только ночь, да и днем под телевизором бьешь по морде. Жужжит прямо, жужжит".

  На боротьбу з переносниками західно-нільської лихоманки наступного року Маріуполь планує виділити майже 300 тисяч гривень. Санітарній обробці підлягатимуть як підвальні приміщення так і водоймища, на яких мешкають комахи. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь, Донеччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  90 років тому Севастополь залишило останнє судно Білої армії Врангеля
  Наступний матеріал
  Вибух в одному з отелів Мехіко: 7 людей загинуло
  Теги: