е-декларування 5.ua

У Держспецзв'язку пояснили, чому відмовили у видачі атестату проекту е-декларування напередодні його запуску

Системи електронного декларування можуть не запрацювати 15 серпня, адже недостатньо захищені

Для якісного обстеження системи електронного декларування потрібно два місяці, а не два дні. Про це заявив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України генерал-майор Держспецзв'язку Леонід Євдоченко сьогодні на екстреному засіданні НАЗК, повідомляє "Новое время".

"Для експертизи такої системи потрібно 2 місяці, а ми працювали дві доби. Тому навіть якщо ті вразливості, що знайдені, будуть вирішені, то казати про готовність системи буде неможливо", – підкреслив Євдоченко щодо захисту даних Реєстру.

Експертиза виявила проблеми із захистом персональних даних користувачів. Натомість розробники запевняють, що їх програмне забезпечення відповідає усім міжнародним стандартам. Упродовж доби експерти разом із розробниками намагатимуться усунути наявні проблеми, і в неділю відбудеться ще одне засідання. На ньому вирішать, чи запрацює система 15 серпня. Нагадаю, її запуск є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та чергового траншу віж МВФ.

Він також додав: "Як люди, які відповідають за захист інформаційних ресурсів у державі, ми кажимо: ця система, яка зроблена комерційною структурою, в якій програмний код написаний 10-річної давнини, який має ряд вразливостей і який сьогодні просто пальцем можна пробити. Ми не можемо такий продукт запустити".

Натомість голова компанії-розробника Юрій Новіков заявив: "В нас є зовнішні компанії, зовнішні аудит, котрий перевірив, котрий працює не тільки в Україні, для котрих це типова система і вони кажуть, що це адекватна система".

Зауважимо, що передача зауважень експертів Держспецзв'язку розробнику програмного коду та членам Національного агентства з питань запобігання корупції ще не відбулась, однак всі документи передадуть найближчими годинами, зазначив Євдоченко.

Щодо можливої дати отримання атестату відповідності системи е-декларування Євдоченко відмовився уточнити.

Як повідомляв 5.ua, за два дні до старту системи електронного декларування Держспецзв'язку опублікувало рішення про невидачу атестату відповідності. Серед аргументів відомство привело невідповідність функціоналу реєстру, а також невідповідність вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації в обсязі функцій, передбаченому у технічному завданні на створення цієї системи. Відомо, що цей проект входить до переліку умов Євросоюзу для лібералізації візового режиму з Україною.

Попередній матеріал
Прикордонники зафіксували на адмінмежі з Кримом російські аеростат "Рись" та 5 вертольотів Мі-8
Наступний матеріал
РФ перекинула на Донбас 6 танків, 3 САУ і 2 БМП - розвідка
Теги:
Loading...

Систему е-декларування нині може зламати хакер середньої руки – очільниця НАЗК

Корчак: Завтра НАЗК проведе засідання щодо усунення недоліків у системі е-декларування

Гройсман різко відреагував на відмову атестації системи е-декларування

Корчак розповіла, чи запрацює електронне декларування 15 серпня - інтерв'ю

У НАЗК розповіли, як каратимуть за брехню в е-деклараціях

Порошенко привітав українців з річницею прийняття Декларації про державний суверенітет